VNITŘNÍ BAZÉNY

 

Kdo říká, že pro stavbu bazénu potřebujete zahradu? V posledních letech začíná být stavba bazénů uvnitř domu (tedy v interiéru) moderní. Vnitřní bazény do země přináší ještě větší požitek z koupání a zaručí vám využití vašeho bazénu na maximum, a to díky nikdy nekončící koupací sezóně – vnitřní bazény lze zkrátka využívat po celý rok. Vnitřní bazény s sebou ovšem nesou vyšší nároky na údržbu, provoz a technické i stavební řešení. Kritéria, která je zapotřebí brát v úvahu při stavbě interiérového bazénu:

  • kvalitní bazénová struktura a technické provedení
  • tepelná izolace
  • kvalitní odvlhčovací systém
  • bazénová roleta
  • ohřev vody
  • vzdálené ovládání bazénu

 

Jelikož se jedná o vnitřní bazény, stěžejní roli hraje výběr dodavatele, bazénová konstrukce a celkově samotná stavba bazénu. V případě stavby interiérového bazénu se počítá s jeho životností v desítkách let, a proto je důležité kvalitní zpracování a trvanlivost konstrukce. Doporučujeme bazény, které se skládají z jednotlivých bloků či ztraceného bednění a následně se vylévají betonem – a to z důvodu, že taková konstrukce je nejpevnější a stane se součástí celé místnosti bez možnosti posunu, trhlin či změny tvaru. Jako povrchová úprava je ideální bazénová fólie nebo keramický obklad. Dalším možným řešením jsou bazény nerezové, u kterých je životnost rovněž vysoká, nicméně náklady na nerezový bazén jsou daleko vyšší.

 

Vnitřní bazény – izolace

Při realizaci a stavbě je důležité vnitřní bazény vybavit tepelnou izolací na stěny i dno, která minimalizuje tepelné ztráty a snižuje vlhkost. Jelikož teplota vzduchu u vnitřních bazénů převyšuje teplotu vody a bazén se nachází v uzavřené místnosti, je zapotřebí k bazénu pořídit kvalitní odvlhčovací systém. Pro minimalizaci odpařování vody a tím pádem pro snížení vlhkosti je vhodné vnitřní bazény doplnit o zakrytí bazénu – nejlepší variantou je lamelové zakrytí (roleta). Její funkce nespočívá pouze v zabraňování odparu vody a úniku tepla, ale důležitá je také z důvodu bezpečnosti – kvalitní rolety udrží váhu člověka a předcházejí tak jakémukoliv nechtěnému pádu do vody (v nejhorších případech předcházejí utonutí, zejména u dětí).

Ohřev vody v bazénu lze řešit za pomocí tepelného čerpadla, solárního systému nebo tepelného výměníku. Bazénový ohřev je důležitý hlavně pro udržení konstantní teploty vody. Vnitřní bazény se nejčastěji napojují na tepelný výměník, vhodnou variantou je například tepelný výměník Zodiac 40 – nastrojený. V neposlední řadě existuje řešení inteligentního ovládání bazénu, které je vhodné pro kontrolu funkčnosti, kvality a teploty vody a rovněž pro obsluhu bazénu vzdáleně.

Vnitřní bazény
Vnitrni bazeny

Vnitřní bazény – Magiline

Malý, velký, s malou nebo velkou hloubkou… Magiline vynalezlo bazény, pro které neexistují překážky a přizpůsobí se jakémukoliv prostoru či domu. Vnitřní bazény Magiline jsou vhodné pro relaxaci, masáže a také pro plavání. Konstrukce složená ze 33 cm dílců vyráběných z recyklovaného materiálu je vysoce variabilní a je možné tak zvolit jakýkoliv rozměr bazénu – s rozptylem 33 cm. Konstrukce se prokládá železem a vylévá betonem, což zaručuje nadstandardní kvalitu a vysokou životnost. Zemní práce jsou minimalizovány na pouhých 15 cm nad rozměry bazénu.

 

Zapomeňte na žebříky – bazénové schodiště se u bazénů Magiline stává jejich součástí. Ze schodiště tak vznikne relaxační zóna, kde si budete užívat naprostou pohodu. Za přidání protiproudu do bazénu MAGIsport Balneo získáte navíc masážní trysky, které se instalují buď do schodiště nebo stěny bazénu a užijete si díky nim tu pravou balneoterapii přímo u vás doma. Chcete se dostat do formy? S protiproudem to není vůbec žádný problém. Protiproud do bazénu promění i malý bazén v ideální místo pro trénink plavání.

 

Magiline vynalezlo první a patentovaný systém inteligentního ovládání bazénu iMagi. Zažijte ten pravý luxus a minimalizujte díky systému iMagi údržbu vašeho vnitřního bazénu – iMagi se postará o vše za vás. Celý systém zajišťuje:

  • údržba bazénu a jeho čištění
  • automatické dávkování chemických prostředků
  • hlídání úrovně pH a chlóru v bazénu
  • regulaci teploty vody
  • automatické dopouštění vody
  • a další…

 

Navíc, díky řešení iMagi, lze bazén ovládat vzdáleně přes mobilní aplikaci. Nastavit lze veškeré hodnoty, teplotu vody, filtraci, protiproud a osvětlení. Jednotlivé prvky či náhradní díly pro systém iMagi najdete na našem e-shopu.