VNITŘNÍ BAZÉNY

 

Kdo říká, že pro stavbu bazénu potřebujete zahradu? V posledních letech začíná být stavba bazénů uvnitř domu (tedy v interiéru) moderní. Vnitřní bazény do země přináší ještě větší požitek z koupání a zaručí vám využití vašeho bazénu na maximum, a to díky nikdy nekončící koupací sezóně – vnitřní bazény lze zkrátka využívat po celý rok. Vnitřní bazény s sebou ovšem nesou vyšší nároky na údržbu, provoz a technické i stavební řešení. Bazén v domě (interiérový bazén) je finančně náročnější než bazén na zahradě (v exteriéru). Náklady nejsou vyšší kvůli samotnému bazénu, ale musíme počítat s výstavbou místnosti, která bude pro vnitřní bazén určena. Tato místnost, která v sobě ukrývá vnitřní bazén v domě, musí být provozu bazénu uvnitř domu přizpůsobena. Díky bazénu bude v místnosti (domě) větší vlhkost, takže použité materiály musí být velmi odolné a zároveň je důležité pořízení odvlhčovače vzduchu.

 

Vnitřní bazény na klíč

Před realizací doporučujeme stavbu bazénu, materiály a následný provoz probrat se specialistou, který vnitřní bazény realizuje. U bazénů v domě je nejvhodnější formou realizace tzv. bazény na klíč. Firma, která vnitřní bazén dodává, se zaručuje za dodání všech komponentů a provedení realizace v té nejvyšší kvalitě. Kvalitní firma vám kromě samotného bazénu dodá i veškeré potřebné příslušenství – bazénovou roletu, ohřev vody, bazénový vysavač, odvlhčovač vzduchu a další… V případě, že vnitřní bazén disponuje úpravou vody soli musí být veškeré nadstandardní příslušenství (zábradlí, madla nebo jiné prvky) v odpovídající kvalitě, která je odolná a nekoroduje.

 

Důraz kladen na kvalitu

Bazén v domě je náročnější na výstavbu, materiály, údržbu a také provoz. Kritéria, která je zapotřebí brát v úvahu při stavbě interiérového bazénu:

 

  • místnost přizpůsobená požadavkům pro provoz vnitřního bazénu
  • kvalitní bazénová konstrukce a technické provedení
  • tepelná izolace
  • kvalitní odvlhčovací systém
  • bazénová roleta
  • ohřev vody
  • vzdálené ovládání bazénu
  • dodavatelská firma poskytující servis bazénu

 

Jelikož se jedná o vnitřní bazény, stěžejní roli hraje výběr dodavatele, bazénová konstrukce a celkově samotná stavba bazénu. V případě stavby interiérového bazénu se počítá s jeho životností v desítkách let, a proto je důležité kvalitní zpracování a trvanlivost konstrukce. Doporučujeme bazény, které se skládají z jednotlivých bloků či ztraceného bednění a následně se vylévají betonem (betonové bazény) – a to z důvodu, že taková konstrukce je nejpevnější a stane se součástí celé místnosti bez možnosti posunu, trhlin či změny tvaru. Jako povrchová úprava je ideální bazénová fólie nebo keramický obklad. Dalším možným řešením jsou bazény nerezové, u kterých je životnost rovněž vysoká, nicméně náklady na nerezový bazén jsou daleko vyšší.

 

Interiérové bazény bývají zpravidla menší

S ohledem na prostorové požadavky jsou vnitřní bazény zpravidla menší než bazény venkovní, kde je více prostoru. Na druhou stranu, interiérové bazény nepotřebují zastřešení bazénu, které je na prostor poměrně náročné – tím se požadavky na prostor minimalizují. Jako zakrytí bazénu v domě se používá bazénová roleta. Jelikož jsou interiérové bazény menší, neslouží primárně pro plavání. Aby se v takovém bazénu dalo komfortně plavat, ideálním řešením je pořízení protiproudu do bazénu, který de facto “znásobí délku bazénu”. Na úkor velikosti se vnitřní bazény vybavují menším schodištěm nenáročným na prostor (nejčastěji rohové bazénové schodiště).

Vnitřní bazény
Vnitrni bazeny

Vnitřní bazény musí mít kvalitní izolaci

Při realizaci je důležité vnitřní bazény vybavit tepelnou izolací na stěny i dno, která minimalizuje tepelné ztráty a snižuje vlhkost. Jelikož teplota vzduchu u vnitřních bazénů převyšuje teplotu vody a bazén se nachází v uzavřené místnosti, je zapotřebí k bazénu pořídit kvalitní odvlhčovací systém. Pro minimalizaci odpařování vody a tím pádem pro snížení vlhkosti je vhodné vnitřní bazény doplnit o zakrytí bazénu – nejlepší variantou je lamelové zakrytí (roleta). Její funkce nespočívá pouze v zabraňování odparu vody a úniku tepla, ale důležitá je také z důvodu bezpečnosti. Kvalitní rolety udrží váhu člověka a předcházejí tak jakémukoliv nechtěnému pádu do vody.

Ohřev vody v bazénu lze řešit za pomocí tepelného čerpadla, solárního ohřevu, elektrického ohřevu nebo tepelného výměníku. Bazénový ohřev je důležitý hlavně pro udržení konstantní teploty vody. Vnitřní bazény se nejčastěji napojují na tepelný výměník, vhodnou variantou je například tepelný výměník Zodiac 40 – nastrojený. V neposlední řadě existuje řešení inteligentního ovládání bazénu, které je vhodné pro kontrolu funkčnosti, kvality a teploty vody a rovněž pro obsluhu bazénu vzdáleně.

 

Vnitřní bazény – Magiline

Malý, velký, s malou nebo velkou hloubkou… Společnost Magiline vynalezla interiérové bazény, pro které neexistují žádné překážky a přizpůsobí se jakémukoliv prostoru či domu. Vnitřní bazény Magiline jsou vhodné pro relaxaci, masáže a také pro plavání. Konstrukci tvoří 33 cm široké dílce vyráběné z recyklovaného materiálu. Díky tomu máte neomezené možnosti výběru a můžete zvolit jakýkoliv rozměr bazénu. Konstrukci u stavby prokládáme železem a vyléváme betonem, což zaručuje nadstandardní kvalitu a vysokou životnost. Zemní práce minimalizujeme na pouhých 15 cm nad rozměry bazénu. Bazén v domě je spojený s okolní podlahou díky speciální kapse v konstrukci Magiline bazénů. Žádné praskliny, posuny nebo deformace. Takhle má vypadat správný vnitřní bazén.

 

Zapomeňte na žebříkybazénové schodiště se u vnitřních bazénů Magiline stává jejich součástí. Ze schodiště tak vznikne relaxační zóna, kde si budete užívat naprostou pohodu. Schodiště můžete zkombinovat s protiproudem do bazénu MAGIsport Balneo – tím získáte navíc masážní trysky, které si můžete nechat umístit buď do schodiště nebo stěny bazénu. Zažijte tu pravou balneoterapii přímo u vás doma. Chcete se dostat do formy? S protiproudem pro plavání to hravě zvládnete. Protiproud do bazénu promění i malý bazén v ideální místo pro trénink plavání.

Inteligentní ovládání vnitřního bazénu

Magiline vynalezlo první patentovaný systém inteligentního ovládání bazénu iMAGI. Zažijte ten pravý luxus a minimalizujte díky systému iMAGI údržbu vašeho vnitřního bazénu – iMAGI se postará o vše za vás. Výhody systému iMAGI:

  • údržba bazénu a jeho čištění
  • ovládání bazénové filtrace
  • zapnutí / vypnutí protiproudu do bazénu
  • ovládání osvětlení – změna barvy bazénu v domě podle vaši nálady
  • automatické dávkování chemických prostředků
  • hlídání úrovně pH a chlóru v bazénu
  • regulace teploty vody
  • automatické dopouštění vody
  • kontrola a ovládání bazénové rolety
  • na přání lze napojit bezpečnostní alarm, kameru nebo další prvky

 

Navíc, díky řešení iMAGI, lze vnitřní bazén ovládat vzdáleně přes mobilní aplikaci. Nastavit lze veškeré hodnoty, teplotu vody, filtraci, protiproud a osvětlení. Jednotlivé prvky či náhradní díly pro systém iMAGI najdete na našem e-shopu.

 

Domácí wellness

Dotáhněte váš projekt k dokonalosti! Máte rádi fitness a wellness? Tak si jej udělejte přímo ve vašem domě. Pokud uvažujete nad pořízením vnitřního bazénu, rozšiřte váš projekt o vířivku, saunu, místnost pro cvičení a odpočívárnu. Wellness přímo u vás doma, to je ten pravý luxus. Víte, kdy je ten nejlepší čas na pořízení bazénu?

Vnitřní bazén v domě
Ukázky vnitřních bazénů
Zajímají vás vnitřní bazény Magiline? Rádi vám zašleme katalog a poradíme vám.