Bazénová fólie

Bazénová fólie dodá vašemu bazénu punc luxusu

 

Bazénová fólie – pevná, ale přitom tak měkká na dotek. Je vyrobena z flexibilního PVC. Dodávána jako jeden kus, svařovaná na míru, což zajišťuje dokonalé utěsnění bazénu a předchází jakémukoliv úniku vody. Vybírat můžete ze široké nabídky jednobarevných a vzorovaných fólií. Pro doladění estetiky můžete liner ozdobit designovým límcem – lze vidět na obrázcích.

Fólie se vyrábí ve 3 kvalitních stupních:

  • Classic – odolává teplotám do maximální výšky 28 °C a chlorinaci do 2 ppm
  • Celsius – odolává teplotám do maximální výšky 33 °C a chlorinaci do 2.5 ppm
  • Premium – odolává teplotám do maximální výšky 35 °C a chlorinaci do 3 ppm

Pro bazény, u kterých se využívá (nebo plánuje využívat) zastřešení a ohřev vody, se doporučuje používat fólie typu Celsius nebo Premium. Aby se zabránilo uklouznutí (zejména na schodišti), lze fólii zkombinovat s protiskluzovou části, která díky speciální reliéfní struktuře zajišťuje bezpečný přístup do bazénu.

 

Instalace a montáž

Montáž bazénové fólie se provádí těsně před samotným napouštěním bazénu a s veškerou přípravou zabere zhruba 1 den. Před instalací fólie se musí:

  • vyčistit bazén (dno, stěny, schodiště a veškeré příslušenství)
  • nalepit na stěny izolační a tlumící podložka (mirelon)
  • vysát dno od veškerých kamínků a prachu
  • aplikovat na dno geotextilii

Následně se nachystá fólie a za pomocí speciálního zipu se upevní do předem připravené drážky po celém obvodu bazénu. Jakmile je na svém místě (vyrovnaná do všech rohů a na schodiště), za pomocí speciálního vysavače (vývěvy) se zpod fólie vysaje přebytečný vzduch a tím se vytvaruje do všech rohů, stěn, schodiště i dna – následně se může začít napouštět bazén vodou. V další fázi se po obvodu bazénu aplikuje krycí lišta, která zakryje prostor mezi fólii a obrubním kamenem. Zároveň má těsnící a zpevňující účinek. Nakonec se ještě vyřežou do fólie otvory pro filtraci, protiproud či osvětlení a namontují příslušné kryty. Vzduch se zpod lineru musí vysávat po celou dobu napouštění, aby držel na svém místě. Jakmile je bazén plně napuštěn, fólie drží díky tlaku vody. V případě vzniku díry ve fólii lze tuto díru jednoduše, i pod vodou, zalepit.

 

Podívejte se na ukázky bazénových fólií přímo u výrobce Albon.

Fólie do bazénu
Ukázky bazénových fólií