Bazénová fólie

Bazénová fólie

 

Pevná, ale přitom tak měkká na dotek. Bazénová fólie, která zároveň dodá vašemu bazénu punc luxusu. Je vyrobena z flexibilního PVC. Dodávána jako jeden kus (fólie do bazénu na míru), což zajišťuje dokonalé utěsnění bazénu a předchází jakémukoliv úniku vody. Vybírat můžete ze široké nabídky jednobarevných a vzorovaných fólií do bazénu. Pro doladění estetiky můžete fólii ozdobit designovým límcem – lze vidět na obrázcích.

 

Bazénová fólie se vyrábí ve 3 kvalitních stupních:

  • Classic – fólie, která odolává teplotám do maximální výšky 28 °C a chlorinaci do 2 ppm
  • Celsius – fólie, která odolává teplotám do maximální výšky 33 °C a chlorinaci do 2.5 ppm
  • Premium – fólie, která odolává teplotám do maximální výšky 35 °C a chlorinaci do 3 ppm

 

Pro bazény, u kterých se využívá (nebo plánuje využívat) zastřešení bazénu a ohřev vody v bazénu, se doporučuje používat fólie typu Celsius nebo Premium. Aby se zabránilo uklouznutí (zejména na schodišti), lze fólii zkombinovat s protiskluzovou části, která díky speciální reliéfní struktuře zajišťuje bezpečný přístup do bazénu – bezpečné bazénové schodiště.

 

Instalace a montáž bazénové fólie Magiline

Montáž bazénové fólie se provádí těsně před samotným napouštěním bazénu a s veškerou přípravou zabere zhruba 1 den. Před instalací fólie se musí:

  • vyčistit bazén (dno, stěny, schodiště a veškeré příslušenství)
  • nalepit na stěny izolační a tlumící podložka (mirelon)
  • vysát dno od veškerých kamínků a prachu
  • aplikovat na dno geotextilie

 

Následně se fólie do bazénu nachystá a za pomocí speciálního zipu (patentovaný systém) se upevní do předem připravené drážky po celém obvodu bazénu. Jakmile je na svém místě (vyrovnaná do všech rohů a na bazénové schodiště), za pomocí speciálního vysavače (vývěvy) se zpod fólie vysaje přebytečný vzduch a tím se bazénová fólie vytvaruje do všech rohů, stěn, schodiště i dna – následně se může začít napouštět bazén vodou. V další fázi se po obvodu bazénu aplikuje krycí lišta (hříbek), která zakryje prostor mezi fólii a obrubním kamenem. Zároveň má těsnící a zpevňující účinek. Nakonec se vyřežou do bazénové fólie otvory pro bazénovou filtraci, protiproud do bazénu či osvětlení bazénu a namontují příslušné kryty. Vzduch se zpod fólie musí vysávat po celou dobu napouštění, aby držela na svém místě. Jakmile je bazén plně napuštěn, bazénová fólie drží díky tlaku vody.

V případě vzniku díry ve fólii lze tuto díru jednoduše, i pod vodou, zalepit.

 

Podívejte se na ukázky bazénových fólií přímo u výrobce Albon. Je fólie ve vašem bazénu Magiline již stará a chtěli byste ji vyměnit? Přečtěte si článek výměna bazénové fólie a ozvěte se nám.

Bazénová fólie
Bazénová fólie - ukázky
Bazénová fólie má mnoho výhod, rádi vám zašleme katalog.