Bazénová fólie

Bazénová fólie

 

Pevná, ale přitom tak měkká na dotek. Bazénová fólie, která zároveň dodá vašemu bazénu punc luxusu. Je vyrobena z flexibilního PVC. Dodávána jako jeden kus (fólie do bazénu na míru), což zajišťuje dokonalé utěsnění bazénu a předchází jakémukoliv úniku vody. Vybírat můžete ze široké nabídky jednobarevných a vzorovaných fólií do bazénu. Pro doladění estetiky můžete fólii ozdobit designovým límcem – lze vidět na obrázcích.

 

Bazénová fólie se vyrábí ve 3 kvalitních stupních:

  1. Classic – fólie, která odolává teplotám do maximální výšky 28 °C a chlorinaci do 2 ppm
  2. Celsius – fólie, která odolává teplotám do maximální výšky 33 °C a chlorinaci do 2.5 ppm
  3. Premium – fólie, která odolává teplotám do maximální výšky 35 °C (maximálně 24 hodin) a chlorinaci do 3 ppm

 

Pro bazény, u kterých se využívá (nebo plánuje využívat) zastřešení bazénu a ohřev vody v bazénu, se doporučuje používat fólie typu Celsius nebo Premium. Aby se zabránilo uklouznutí (zejména na schodišti), lze fólii zkombinovat s protiskluzovou části, která díky speciální reliéfní struktuře zajišťuje bezpečný přístup do bazénu – bezpečné bazénové schodiště.

 

Bazénová fólie Magiline – instalace a montáž

Montáž bazénové fólie se provádí těsně před samotným napouštěním bazénu a s veškerou přípravou zabere zhruba 1 den. Před instalací fólie se musí:

  • vyčistit bazén (dno, stěny, schodiště a veškeré příslušenství)
  • nalepit na stěny izolační a tlumící podložka (mirelon)
  • vysát dno od veškerých kamínků a prachu
  • aplikovat na dno geotextilie

 

Následně se fólie do bazénu nachystá a za pomocí speciálního zipu (patentovaný systém) se upevní do předem připravené drážky po celém obvodu bazénu. Jakmile je na svém místě (vyrovnaná do všech rohů a na bazénové schodiště), za pomocí speciálního vysavače (vývěvy) se zpod fólie vysaje přebytečný vzduch a tím se bazénová fólie vytvaruje do všech rohů, stěn, schodiště i dna – následně se může začít napouštět bazén vodou. V další fázi se po obvodu bazénu aplikuje krycí lišta (hříbek), která zakryje prostor mezi fólii a obrubním kamenem. Zároveň má těsnící a zpevňující účinek. Nakonec se vyřežou do bazénové fólie otvory pro bazénovou filtraci, protiproud do bazénu či osvětlení bazénu a namontují příslušné kryty. Vzduch se zpod fólie musí vysávat po celou dobu napouštění, aby držela na svém místě. Jakmile je bazén plně napuštěn, bazénová fólie drží díky tlaku vody.

Bazénová fólie

Fóliové bazény nabízejí mnoho výhod ve srovnání s jinými typy bazénu

Bazénová fólie se stává stále populárnější a je to běžná volba pro mnoho druhu bazénu, zejména pro domácí bazény. Níže najdete několik hlavních výhod, proč si vybrat právě bazén s fólii.

 

  1. FLEXIBILITA DESIGNU: Bazénové fólie mohou být přizpůsobeny různým tvarům a rozměrům bazénu, což vám dává větší flexibilitu při návrhu vašeho bazénu.
  2. HLADKÝ POVRCH: Povrch bazénové fólie je hladký, což může snížit riziko odření a poškození kůže. U bazénů Magiline navíc pod fólii instalujeme měkkou podložku, díky které se fólie stává ještě příjemnější a komfortnější na dotek.
  3. SNADNÁ ÚDRŽBA: Fóliové bazény jsou oproti jiným bazénům snadnější na čištění, a to díky absenci různých nerovností, spár a pórů, kde se často hromadí nečistoty a řasy.
  4. MENŠÍ NÁKLADY NA INSTALACI: V porovnání s jinými typy je instalace bazénové fólie méně nákladná. A vydrží déle.
  5. RYCHLÁ INSTALACE: Instalace bazénové fólie u bazénů Magiline je opravdu blesková. Instalace nové fólie zabere pouze jeden den, výměna staré fólie za novou trvá dny dva.
  6. ODOLNOST VŮČI ÚNIKU VODY: Bazénová fólie u bazénů Magiline tvoří jeden kus (je předem svařená na daný tvar a rozměr bazénu), což minimalizuje jakékoliv netěsnosti a snižuje riziko úniku vody z bazénu.
  7. ESTETIKA: Bazénové fólie jsou dostupné v různých barvách, díky čemu si můžete přizpůsobit vzhled vašeho bazénu vašim přáním.
  8. POHODLÍ: Oproti jiným materiálům je bazénová fólie měkčí a příjemnější na dotek.
  9. DLOUHÁ ŽIVOTNOST: Při správné údržbě vám bazénová fólie vydrží mnoho let. A až nastane moment výměny, renovace bazénu s fólii je mnohem jednodušší než renovace jiných typů bazénu.
  10. LEPŠÍ IZOLACE: Fólie s podložkou (u bazénů Magiline) poskytuje určitý stupeň tepelné izolace.
Bazény Magiline

Údržba bazénové fólie je klíčová pro dlouhou životnost a zachování kvality

Níže najdete několik rad a doporučení, jak se starat o bazénovou fólii tak, abyste maximalizovali její životnost a kvalitu vody v bazénu udrželi na co možná nejvyšší úrovni.

 

  1. PRAVIDELNÁ KONTROLA: Pravidelně fólii kontrolujte kvůli známkám opotřebení nebo prasklinám. Čím dříve problém najdete, tím snáze ho vyřešíte. A mnohdy tím také ušetříte dost peněz.
  2. VYVARUJTE SE OSTRÝM PŘEDMĚTŮM: Při používání a čištění bazénu se vyvarujte ostrým předmětům, kterými byste mohli bazénovou fólii jakkoliv poškodit (např. hračky s ostrými hranami, nože, sklenice a další).
  3. ČIŠTĚNÍ: Pro čištění bazénu používejte výhradně výrobky k tomu určené, jako např. měkké kartáče, bazénové vysavače a další. Na linku bazénu můžete použít například magickou houbu. Na větší znečištění můžete přidat i čistič okrajů bazénu.
  4. CHEMIKÁLIE: Zásadní je dodržování správného dávkování chemikálií. Nadměrné množství chlóru nebo jiných chemikálií může fólii nenávratně poškodit a tím zkrátit její životnost. Při čištění bazénu se vyvarujte použití abrazivních prostředků.
  5. OCHRANA PROTI UV ZÁŘENÍ: Doporučujeme použití zakrytí bazénu (bazénové zastřešení, bazénová roleta aj.) kdykoliv bazén nepoužíváte. Nadměrné UV záření může způsobit vyblednutí bazénové fólie a její oslabení.
  6. SPRÁVNÁ HLADINA VODY: Udržujte vodní hladinu na doporučené úrovni. Předejdete tím nadměrnému napnutí fólie, což by mohlo způsobit její natažení (v krajních případech až prasknutí).
  7. ZIMNÍ ÚDRŽBA: V zimě mějte bazén zakrytý. Ochráníte tak fólii před sněhem a mrazem. Na jaře si za to poděkujete – zprovoznění bazénu bude mnohem jednodušší.
  8. KONTROLUJTE BAZÉNOVÝ VYSAVAČ: Pokud k čištění bazénu používáte bazénový vysavač, pravidelně jej kontrolujte a ujistěte se, že jsou veškeré jeho součásti v pořádku.
  9. DBEJTE NA SPRÁVNOU ÚROVEŇ PH: Udržujte úroveň pH ve správném rozmezí, tj. mezi 6,8 – 7,4. Voda, která nemá správnou úroveň pH, může bazénovou fólii poškodit.
  10. VČASNÁ OPRAVA: Pokud je fólie jakkoliv poškozená, opravte ji co nejdříve. Existují speciální sady na opravu bazénové fólie (použít je lze i pod vodou).
  11. VÝMĚNA FÓLIE: Pokud je fólie výrazně poškozená, nezbyde vám nic jiného než ji vyměnit za novou. Zvážit výměnu bazénové fólie byste měli rovněž po nějaké době – u bazénů Magiline doporučujeme výměnu fólie nejdříve po 10 letech (pokud neexistuje žádný jiný důvod, díky kterému by bylo potřeba fólii vyměnit dříve).

 

Podívejte se na ukázky bazénových fólií přímo u výrobce Albon. Je fólie ve vašem bazénu Magiline již stará a chtěli byste ji vyměnit? Přečtěte si článek výměna bazénové fólie a ozvěte se nám.

Bazénová fólie - ukázky
Bazénová fólie má mnoho výhod, rádi vám zašleme katalog.