Protiproud do bazénu

Bazénový protiproud – plavání proti proudu

 

Protiproud do bazénu znásobí délku vašeho bazénu a vy tak budete moct plavat kdykoliv se vám zachce. Nemáte na zahradě prostor na velký bazén, ve kterém byste mohli komfortně plavat? Nevěšte hlavu, řešením je protiproud do bazénu. Na výběr máte ze dvou provedení, bazénový protiproud MAGIsport Intense nebo MAGIsport Balneo. Tato zařízení spol. Magiline speciálně navrhla pro bazény Magiline a patří mezi 87 inovací, které má společnost Magiline patentované. Ty nejdůležitější najdete na stránce inovace a kvalita.

 

Protiproud do bazénu je skvělý pro všechny úrovně plavců

Jste plavecký začátečník? Využijte bazénový protiproud ke zlepšení vašich plaveckých dovedností, udržení se na jednom místě a ke zlepšení plavecké techniky. A to vše bez obav z pohybu po celé délce bazénu. Pokudjste pokročilý plavec, i vy můžete těžit z výhod bazénového protiproudu. Využít jej můžete především ke zlepšení své kondice a techniky. Díky protiproudu můžete plavat nepřetržitě proti konstantnímu proudu vody, což je náročné na vytrvalost a sílu.

Bez obav na úroveň vašich plaveckých dovedností vám protiproud do bazénu nabízí efektivní a pohodlný způsob, jak maximalizovat výhody plavání přímo u vás doma.

Protiproud do bazénu
Bazén s protiproudem

Protiproud do bazénu – MAGIsport Intense

Protiproud do bazénu MAGIsport Intense je integrovaný přímo do konstrukce bazénu a stává se tak nedílnou součástí celé struktury. Jak vlastně protiproud do bazénu funguje? Čerpadlo protiproudu nasaje vodu z bazénu, která se následně vrací zpět do bazénu přes trysku bazénového protiproudu. Optimální podporu při plavání zajišťuje silný průtok – až 70 m3/hod. Sílu proudu a směr trysky si můžete volitelně nastavovat, takže si vše můžete sami přizpůsobit tak, aby se vám plavalo co nejpříjemněji. Kromě plavání můžete bazénový protiproud využít také k relaxaci či masážím. A tím to nekončí, tryska protiproudu do bazénu má ještě více využití… Můžete jí používat také ke cvičení aerobiku a dalším vodním aktivitám (cvičením).

 

Pro ještě větší prožitek z relaxace můžete využít funkce bazénového protiproudu MAGIsport Balneo.

 

Protiproud do bazénu – MAGIsport Balneo

Bazénový protiproud MAGIsport Balneo je vrcholnou verzí protiproudu do bazénu, která vám přináší ještě větší komfort, potěšení a relaxaci. Oproti klasické verzi Intense, která je přizpůsobena především pro plavání a občasné masáže, je verze Balneo doplněna o trysky s masážní funkcí. Můžete si tedy vybrat, zda chcete zrovna plavat nebo relaxovat a užívat si balneoterapii. Bazén můžete vybavit až 6-ti masážními tryskami. Každá tryska disponuje ovládacím tlačítkem pro regulaci intenzity průtoku vody (intenzity masážního účinku).

 

Na výběr máte ze dvou řešení umístění masážních trysek:

  • bazénové schodiště – trysky instalujeme do horního schodu
  • Balneo Wall – trysky instalujeme do stěny bazénu

 

Instalace je u obou řešení velmi jednoduchá. Díky předem připraveným dílcům jsou trysky součástí bazénové konstrukce, stejně jako ostatní prvky – viz. stavba bazénu.

Bazén s protiproudem přináší mnoho výhod

  1. ZEFEKTIVNĚNÍ PROSTORU: Protiproud umožňuje plavání na místě, což znamená, že nemusíte mít dlouhý bazén, abyste si mohli zaplavat i u vás doma.
  2. KONDIČNÍ TRÉNINK: S protiproudem plavete proti konstantnímu proudu vody (u protiproudu Magiline jde o 70 m3/hod.), díky čemu můžete zlepšit vaši vytrvalost a celkovou kondici.
  3. FLEXIBILITA TRÉNINKU: Intenzitu plavání můžete jednoduše přizpůsobit svým dovednostem – jednoduše plavte blíže nebo dále od protiproudu.
  4. REHABILITAČNÍ CVIČENÍ: Protiproud do bazénů můžete také využít k rehabilitačnímu cvičení – posilujte své svaly díky jemnému odporu (aerobik, jóga a další).
  5. RELAXACE A MASÁŽE: Masážní trysky (až 6 trysek), které jsou součástí protiproudu MAGIsport Balneo, můžete využití k relaxaci a uvolnění svalového napětí. Zažijte pocit jako v lázních přímo u vás doma.
  6. ZLEPŠENÍ PLAVECKÝCH DOVEDNOSTÍ: Protiproud je skvělý nástroj pro zlepšení techniky plavání, protože umožňuje neustálé plavání proti konstantnímu proudu vody.
  7. ZÁBAVA PRO CELOU RODINU: Bazén s protiproudem je skvělá atrakce pro celou rodinu. A to nejen pro plavání.

 

Ovládání bazénového protiproudu Magiline

Bazénový protiproud od spol. Magiline (MAGIsport Intense nebo MAGIsport Balneo) lze ovládat hned několika způsoby:

  1. Z BAZÉNU: Ovládací tlačítka protiproudu se nacházejí přímo na jeho konstrukci uvnitř bazénu. Můžete jej zapínat a vypínat, nastavovat přívod vzduchu pro tvorbu bublinek a u protiproudu MAGIsport Balneo můžete přepínat mezi funkcemi protiproudu a masážních trysek.
  2. Z APLIKACE iMAGI-X: Zapínat a vypínat protiproud můžete jednoduše v mobilní aplikaci iMAGI-X, která je součástí inteligentního ovládání a automatického dávkování u bazénů MAGIprestige. Přívod vzduchu a přepínání funkcí protiproudu nebo masážních trysek (u protiproudu MAGIsport Balneo) musíte provádět manuálně v bazénu. V aplikaci si rovněž můžete nastavit dobu (v minutách), po které se protiproud automaticky vypne.
  3. DÁLKOVÝM OVLÁDÁNÍM: K bazénům MAGIprestige a inteligentnímu systému iMAGI-X lze volitelně dokoupit voděodolný dálkový ovladač, kterým můžete bazénový protiproud rovněž ovládat.

 

Náhradní díly protiproudu do bazénu si můžete pořídit na našem e-shopu Magiline-obchod.cz, v sekci čerpadla a motory.

Podívejte se na protiproud do bazénu v katalogu, který vám rádi zašleme.