Údržba bazénu

Údržba bazénu

 

Dá se údržba bazénu minimalizovat? Rozhodně ano… A bazén Magiline vám v tom pomůže. Vždy je ovšem důležité brát na vědomí fakt, že bez žádné údržby bazén provozovat nelze. Zaměřit se musíme zejména na dva faktorymechanické a chemické. Mechanické čištění probíhá za použití bazénové filtrace, sítěk, bazénových vysavačů a robotů. Chemické čištění probíhá na základě monitorování kvality vody a následně se přidává bazénová chemie. Nejdůležitější je vše dobře nastavit na začátku sezóny (u odzimování bazénu), což by měl vždy provádět odborný technik, který ví, jak se údržba bazénu správně provádí. Zároveň je důležité provést odborně také zazimování bazénu (více v článku jak zazimovat bazén), abychom si následně usnadnili jeho opětovné spuštění a nedošlo k žádným poruchám. Co a jak nám tedy dokáže údržbu bazénu ulehčit, zbavit se zelené vody v bazénu a minimalizovat náklady na čas a finance? 

 

Čištění bazénu – bazénová filtrace

Máte strach, že vám údržba bazénu zabere mnoho času? Magiline vás v tom nenechá. Bazénová filtrace Magiline, která disponuje unikátním, vysoce výkonným patentovaným systémem se o vaši vodu dokonale postará. Kvalita bazénové vody je nevyhnutelná pro komfort, potěšení a bezpečnost. Filtrační systém NFXv od společnosti Magiline splňuje ty nejpřísnější kritéria – spojuje vysoký výkon, hospodárnost, jednoduchost a estetiku – a zjednodušuje čištění bazénu. Speciálně navržený filtrační koš na hrubé nečistoty ve spojení s filtrační kartuší na jemné nečistoty dokáží přefiltrovat částice o velikosti 15 mikronů, díky čemu se minimalizuje používání chemie do bazénu.

 

Údržba bazénu – bazénové zastřešení

Pro ještě větší pohodlí a zábraně znečištění bazénu a vody je ideálním řešením pořízení bazénového zastřešení, které zajišťuje hned několik funkcí. Jde o zabránění spadu nečistot do bazénu, v zimním období zabraňuje sněhu, plní funkci bezpečnostní, prodlužuje koupací sezónu, šetří náklady na chemii do bazénu a zvyšuje komfort. Zastřešení bazénu se vyrábí v různých velikostech, od nízkých po vysoké.

Údržba bazénu
Čištění bazénu

Ruční bazénový vysavač

Ke každému bazénu dodáváme Magiline ruční vysavač, který se napojí na filtrační jednotku NFXv a za použití teleskopické tyče s ním můžete bazén jednoduše vyčistit. Funguje na způsobu samotné filtrace (výkon má 14m3/hod.) a několika pohyby s ním vyčistíte celé dno.

Automatický bazénový vysavač

Snadné a automatické čištění bazénu. Údržba bazénu snížena na minimum použitím automatického bazénového vysavače. Jednoduše bazénový vysavač ponoříte do vody, zapnete program a dále se už o nic nemusíte starat – bazénový vysavač udělá vše za vás. Na výběr máte z několika druhů – liší se především výkonem a nabízenými funkcemi. Moderní vysavače do bazénu dokážou vyčistit všechny povrchy, dno, stěny a dokonce i schodiště. Disponují pohonem všech čtyr kol, dálkovým ovládáním nebo speciálním zdvihovým systémem, díky kterému se bazénový robot sám dostane na hladinu. My doporučujeme především bazénové roboty od společnosti Zodiac, které jsou jedničkou na trhu. Nejmodernější řadou jsou vysavače Alpha, například Zodiac RA 6500iQ – Alpha.

 

Úprava vody v bazénu

Vysoká kvalita bazénové vody je důležitá pro pohodlné koupání… Bazény MAGILINE nabízí mnoho neomezujících a adaptivních řešení, které dokážou hlídat a regulovat hodnoty vody v bazénu, a tím zautomatizovat její údržbu a minimalizovat používání chemie do bazénu. Jedná se zejména o tyto produkty:

 

iMAGI-X – žádná údržba bazénu, pouze potěšení

Systém iMAGI-X je první plně integrované řešení, které přináší chytré ovládání do světa bazénů. Systém se skládá ze senzorů, sond a řídícího boxu a dokáže regulovat a ovládat bazénovou filtraci NFXv, úpravu vody, bazénové osvětlení, protiproud do bazénu, automatické dopouštění vody a další. A to vše lze ovládat přes mobilní aplikaci. iMAGI-X bere v úvahu všechny klimatické, biologické a chemické faktory, které ovlivňují stav vody a následně dokáže kvalitu vody regulovat. Hlavní výhody bazénového řešení iMAGI-X jsou:

  • automatická údržba bazénu, vody a čištění bazénu
  • zdravější voda – regulace hodnot vody
  • regulace pH vody v bazénu
  • minimalizace chemie do bazénu
  • předcházení tvorby řasy – zelené vody v bazénu
  • regulace teploty vody
  • regulace hladiny vody
  • ovládání vzdáleně přes mobilní aplikaci
  • ve spojení s filtračním systémem NFXv dokáže automaticky přizpůsobovat výkon čerpadla pro optimalizaci spotřeby
  • údržba bazénu se systémem iMAGI-X spoří čas i finance

Pravidelné čištění a údržba vašeho bazénu

Nechce se vám trávit čas čištěním a údržbou vašeho bazénu? To nevadí, od toho jsme tady MY. Domluvíme se společně na pravidelném servisu a vše uděláme za vás. A co vše bude součástí pravidelné údržby bazénu?

 

  • vyčištění bazénu
  • vyčištění filtru na hrubé nečistoty a filtrační kartuše
  • kontrola vody a úprava všech hodnot na správné úrovně
  • dopuštění vody
  • kontrola a úprava veškerého nastavení bazénu
  • kontrola a případná úprava veškerého bazénového příslušenství (tepelné čerpadlo, bazénový vysavač aj.)
  • kontrola zakrytí bazénu (bazénové zastřešení nebo bazénová roleta)
  • kontrola těsností všech spojů, bazénové technologie a by-passu
  • odzimování a zazimování bazénu
  • v případě zájmu se můžeme domluvit i na pravidelném čištění okolních ploch bazénu
  • a další…

 

Pokud máte o pravidelnou údržbu bazénu zájem, neváhejte nás kontaktovat, určitě se domluvíme.

Údržba bazénu Magiline

Základy péče o bazén: Plán pravidelné údržby bazénu

Údržba bazénu se liší v závislosti na typu bazénu, frekvenci používání, umístění (např. venkovní nebo vnitřní bazén), typu úpravy vody, počasí, klimatických podmínkách a dalších faktorech. Níže jsme se vám snažili sepsat alespoň obecný přehled doporučené údržby bazénu včetně frekvence jednotlivých kroků.

 

  1. ZÁKLADNÍ ÚDRŽBA

   1. Filtrování vody: Bazénová filtrace by měla filtrovat vodu alespoň 6 hodin denně. Čím více se bazén používá a čím vyšší jsou teploty, tím delší dobu by měla být filtrace v provozu.
   2. Hladina pH: Pokud váš bazén nedisponuje automatickým dávkovačem pH, doporučujeme hladinu pH měřit alespoň 1-krát týdně. Na základě naměřených výsledků vodu upravujte tak, aby bylo pH v rozmezí 6,8 – 7,4.
   3. Hladina chloru: Stejně jako u pH doporučujeme zkontrolovat hladinu chloru alespoň 1-krát týdně. Správná hodnota chloru pomáhá zabránit tvorbě řas a bakterií.
   4. Čištění bazénových stěn a dna: Rovněž doporučujeme provádět alespoň 1-krát týdně. Pro čištění bazénových stěn a dna doporučujeme použití bazénového vysavače, který vám údržbu bazénu usnadní.
  2. HLUBOKÉ ČIŠTĚNÍ A DALŠÍ ÚDRŽBA

   1. Propláchnutí filtračního systému: Frekvence čištění závisí na typu filtračního systému a míře znečištění. U bazénů Magiline, které používají kartušovou filtraci, doporučujeme bazénový filtr čistit alespoň 1-krát za 14 dnů. Pravidelným čištěním a údržbou filtru prodloužíte jeho životnost.
   2. Dopouštění vody: U bazénů Magiline se voda nevypouští, nicméně je potřeba jí díky přirozenému odpařování dopouštět. To doporučujeme provádět vždy, když budete čistit bazénový filtr. Správná úroveň vodní hladiny je důležitá, abyste předešli možným problémům. V případě zájmu můžete svůj bazén doplnit o automatické dopouštění vody.
   3. Kontrola bazénové technologie, těsnění a hadic: Minimálně 1-krát ročně doporučujeme zkontrolovat bazénovou technologii a veškeré těsnění, zda je v pořádku a nikde nekape voda. Ideální je kontrolu provádět u zazimování a odzimování bazénu.
   4. Odzimování a zazimování: Pokud nemáte vnitřní bazén, je důležité provést zazimování bazénu (před zimou) a odzimování bazénu (po zimě). Zazimování a odzimování vašeho bazénu doporučujeme přenechat odborníkům. Správné zazimování / odzimování vám dokáže ušetřit spoustu času, energie i peněz.

 

Všechny výše uvedené body je, pro správnou funkčnost vašeho bazénu a křišťálově čistou vodu, opravdu důležité dodržovat. Zároveň tím prodloužíte životnost vašeho bazénu, bazénové technologie a veškerého příslušenství.

Máte jakoukoliv otázku? Napište nám...