Údržba bazénu

Údržba bazénu

 

Dá se údržba bazénu minimalizovat? Rozhodně ano… A bazén Magiline vám v tom pomůže. Vždy je ovšem důležité brát na vědomí fakt, že bez žádné údržby bazén provozovat nelze. Zaměřit se musíme zejména na dva faktorymechanické a chemické. Mechanické čištění probíhá za použití bazénové filtrace, sítěk, bazénových vysavačů a robotů. Chemické čištění probíhá na základě monitorování kvality vody a následně se přidává bazénová chemie. Nejdůležitější je vše dobře nastavit na začátku sezóny (u odzimování bazénu), což by měl vždy provádět odborný technik, který ví, jak se údržba bazénu správně provádí. Zároveň je důležité provést odborně také zazimování bazénu (více v článku jak zazimovat bazén), abychom si následně usnadnili jeho opětovné spuštění a nedošlo k žádným poruchám. Co a jak nám tedy dokáže údržbu bazénu ulehčit, zbavit se zelené vody v bazénu a minimalizovat náklady na čas a finance? 

 

Čištění bazénu – bazénová filtrace

Máte strach, že vám údržba bazénu zabere mnoho času? Magiline vás v tom nenechá. Bazénová filtrace Magiline, která disponuje unikátním, vysoce výkonným patentovaným systémem se o vaši vodu dokonale postará. Kvalita bazénové vody je nevyhnutelná pro komfort, potěšení a bezpečnost. Filtrační systém FX LINE od společnosti Magiline splňuje ty nejpřísnější kritéria – spojuje vysoký výkon, hospodárnost, jednoduchost a estetiku – a zjednodušuje čištění bazénu. Speciálně navržený filtrační koš na hrubé nečistoty ve spojení s filtrační kartuší na jemné nečistoty dokáží přefiltrovat částice o velikosti 15 mikronů, díky čemu se minimalizuje používání chemie do bazénu.

 

Údržba bazénu – bazénové zastřešení

Pro ještě větší pohodlí a zábraně znečištění bazénu a vody je ideálním řešením pořízení bazénového zastřešení, které zajišťuje hned několik funkcí. Jde o zabránění spadu nečistot do bazénu, v zimním období zabraňuje sněhu, plní funkci bezpečnostní, prodlužuje koupací sezónu, šetří náklady na chemii do bazénu a zvyšuje komfort. Zastřešení bazénu se vyrábí v různých velikostech, od nízkých po vysoké.

 

Ruční bazénový vysavač

Ke každému bazénu dodáváme Magiline ruční vysavač, který se napojí na filtrační jednotku FX LINE a za použití teleskopické tyče s ním můžete bazén jednoduše vyčistit. Funguje na způsobu samotné filtrace (výkon má 14m3/hod.) a několika pohyby s ním vyčistíte celé dno.

Údržba bazénu
Čištění bazénu

Automatický bazénový vysavač

Snadné a automatické čištění bazénu. Údržba bazénu snížena na minimum použitím automatického bazénového vysavače. Jednoduše bazénový vysavač ponoříte do vody, zapnete program a dále se už o nic nemusíte starat – bazénový vysavač udělá vše za vás. Na výběr máte z několika druhů – liší se především výkonem a nabízenými funkcemi. Moderní vysavače do bazénu dokážou vyčistit všechny povrchy, dno, stěny a dokonce i schodiště. Disponují pohonem všech čtyr kol, dálkovým ovládáním nebo speciálním zdvihovým systémem, díky kterému se bazénový robot sám dostane na hladinu. My doporučujeme především bazénové roboty od společnosti Zodiac, které jsou jedničkou na trhu. Nejmodernější řadou jsou vysavače Alpha, například Zodiac RA 6500iQ – Alpha.

 

Úprava vody v bazénu

Vysoká kvalita bazénové vody je důležitá pro pohodlné koupání… Bazény MAGILINE nabízí mnoho neomezujících a adaptivních řešení, které dokážou hlídat a regulovat hodnoty vody v bazénu, a tím zautomatizovat její údržbu a minimalizovat používání chemie do bazénu. Jedná se zejména o tyto produkty:

 

iMAGI – žádná údržba bazénu, pouze potěšení

Systém iMAGI je první plně integrované řešení, které přináší chytré ovládání do světa bazénů. Systém se skládá ze senzorů, sond a řídícího boxu a dokáže regulovat a ovládat bazénovou filtraci FX LINE, úpravu vody, bazénové osvětlení, protiproud do bazénu, automatické dopouštění vody a další. A to vše lze ovládat přes mobilní aplikaci. iMAGI bere v úvahu všechny klimatické, biologické a chemické faktory, které ovlivňují stav vody a následně dokáže kvalitu vody regulovat. Hlavní výhody bazénového řešení iMAGI jsou:

  • automatická údržba bazénu, vody a čištění bazénu
  • zdravější voda – regulace hodnot vody
  • regulace pH vody v bazénu
  • minimalizace chemie do bazénu
  • předcházení tvorby řasy – zelené vody v bazénu
  • regulace teploty vody
  • regulace hladiny vody
  • ovládání vzdáleně přes mobilní aplikaci
  • údržba bazénu se systémem iMAGI spoří čas i finance

 

Přečtěte si článek inteligentní ovládání bazénu a zjistěte, jak se dá údržba bazénu a jeho ovládání minimalizovat. Nebuďte otroky a nechte inteligentní systém, aby vám s bazénem pomohl. Údržba bazénu, která má smysl, to je systém iMAGI.

Napište nám