Stavba bazénu

Unikátní stavba bazénu

 

Stavba bazénu Magiline je jednoduchá, rychlá a konstrukce je trvanlivá. Dokonale ji vystihuje následující citát: „Magiline bazény byly navržené tak, aby vydržely…“

 

Bazén Magiline je jednodílný komplet navržený podle výpočtových pravidel B.A.E.L. a jeho odolnost se tak dá srovnat s pevnosti hrázi nebo mostů. Bazénové schodiště je nedílnou součásti celé struktury a dohromady tak tvoří železobetonový monoblok, který je 100% odolný vůči spodním vodám a vlhkosti. A proto je stavba bazénu Magiline vhodná do každého prostředí a všech druhů půd. Bazény Magiline realizujeme jako celý projekt, od výkopu po napuštění, jedná se tedy o bazény na klíč. Vy se nemusíte o nic starat, stavba bazénu Magiline jde za námi od A po Z.

 

Snadná a rychlá instalace

Stavba bazénu je opravdu snadná a rychlá. Všeobecně platí, že stavba bazénu Magiline zabere 6 až 10 dnů (bez 4 týdnů potřebných pro zrání betonu), v závislosti na vybavení bazénu a povaze okolního prostředí (počasí a půda). Okolní terasa může být postavena bez čekání, díky speciálnímu systému, kdy je terasa ukotvena přímo do konstrukce bazénu a zabraňuje tak budoucímu posunu. Struktura bazénu Magiline je účelově navržena tak, aby vaše zahrada zůstala co nejvíce neporušená. Výkopové práce se provádí přesně podle rozměru bazénu s přidáním pouhých 15 cm na každé straně pro lepší manipulaci.

Díky provázání železem a betonováním najednou (jako celek, včetně schodiště a dna) neexistuje žádné riziko pro vznik trhlin ve struktuře bazénu. Obvodní kámen (obrubu), jako jedni z mála, pokládáme přímo na bednění bazénu, které má 25 cm, a je tak jednoduché ji kdykoliv modernizovat (vyměnit). To zajišťuje jednoduchý přístup k bazénové fólii, která se upevňuje do speciální drážky umístěné pod obvodním kamenem. Systém uchycení tak přináší obrovskou výhodu a bazénová fólie se může kdykoliv jednoduše vyměnit za novou. Prostor mezi fólii a obrubním kamenem zakrývá speciální krycí lišta zvaná “hříbek”.

Stavba bazénu
Proces stavby bazénu Magiline od výkopu po napuštění

Výhody struktury Magiline

  • unikátní a patentovaná struktura
  • ztracené bednění vyrobené ze vstřikovaného polypropylenu
  • 80 % konstrukce vyrobeno z recyklovaného materiálu
  • na výběr dvě výšky 1,2 m a 1,5 m
  • možnost tyto dvě výšky zkombinovat a vytvořit tak dvě výškové úrovně
  • bazénové schodiště, bazénová filtrace a protiproud do bazénu součástí konstrukce
  • modulární konstrukci spojuji tradiční materiály (železo a beton)
  • bazény do země jsou samo-stabilizační bez potřeby dalšího vyztužení
  • odolná konstrukce předchází deformovatelnosti
  • odolnost proti hnilobě a korozi
  • stavba bazénu na klíč je rychlá a jednoduchá
  • minimalizovány výkopové práce
  • přizpůsobení jakémukoliv tvaru i velikosti
  • příjemné na dotek díky instalované měkké a izolační podložce
  • patentovaný systém instalace bazénové fólie
  • bez nutnosti vypouštět vodu z bazénu
  • příprava na vytápění bazénu

Stavba bazénu na klíč

Stavba bazénu je prováděna výhradně našimi profesionálními pracovníky, kteří mají více než 10 letou praxi a jsou každoročně proškolováni přímo u společnosti Piscines Magiline ve Francii. Fakt, že jsou naší pracovníci opravdoví profesionálové utvrzuje to, že pravidelně jezdí zaučovat jiné týmy po celé Evropě. Stavba bazénu na klíč je rozdělena do následujících kroků:

  1. vytyčení bazénu
  2. výkopové práce
  3. betonáž základových a vyrovnávacích pásu
  4. stavba bazénového kompletu (montáž bazénu) včetně připojení jednotlivých prvků – bazénová filtrace, protiproud do bazénu, osvětlení bazénu, vývěva pro odsávání vzduchu zpod bazénové fólie, přepad a bazénové schodiště
  5. bazén je důkladně provázán železem ve všech svých částech
  6. zapojení vodních hadic do filtračního systému a přivedení k místu budoucí technologie
  7. po 4-týdenní pauze pro zrání betonu následuje zásyp okolí bazénu a příprava plochy pro okolní terasu (chodníky) – propojení chodníků s bazénovou konstrukcí železem
  8. příprava a natažení elektrických kabelů od bazénu k místu budoucí technologie
  9. betonáž okolních chodníků
  10. nalepení obvodního (obrubního) kamene a okolní dlažby
  11. příprava bazénu na napouštění – čištění stěn, vyrovnávání, stěrkování a důkladné vysátí dna
  12. nalepení měkké a izolační podložky na stěny a schodiště a pokládka geotextilie na dno bazénu
  13. uchycení a vyrovnání bazénové fólie, montáž rámečků jednotlivých prvků a napuštění bazénu vodou
  14. instalace bazénové technologie a prvotní zprovoznění bazénu
  15. předání kompletního díla zákazníkovi
  16. na přání zákazníka instalace a montáž zakrytí bazénu (rolety) nebo zastřešení bazénu

 

Stavba bazénu dle vlastních přání

Vytvořte si svou vlastní představu a my vám ji splníme – stavba bazénu Magiline se dá personalizovat. S bazény Magiline máte na výběr ze všech různých velikostí a tvarů. Hloubku můžete zvolit buď 1,1 m nebo 1,4 mobě úrovně můžete také v libovolném místě propojit a vytvořit tak dvouúrovňový bazén. Dno bazénu může být rovné nebo zakřivené s největší hloubkou v prostoru pro plavání. Následuje výběr bazénového schodiště. Pokud si nevyberete, můžete si jej rovněž, díky 33 cm dílcům, vytvořit na míru. Jako další výbavu lze k bazénu přidat protiproud do bazénu (protiproud Balneo s masážní funkcí), úpravu vody soli a osvětlení bazénu, které se instaluje do stěny nebo bazénového schodiště. Bazény Magiline jsou rovněž nachystány na vytápění, připojení manuálního či automatického bazénového vysavače a montáž zastřešení bazénu.

K bazénům Magiline lze pořídit další bazénové příslušenství – bazénový vysavač, ohřev vody, úprava vody a další… Máte svůj vysněný bazén? Napište nám a my vám vytvoříme váš bazén na klíč.

Stavba bazenu

Je potřeba pro stavbu bazénu povolení?

Stavba bazénu spadá pod zákon o územním plánování a stavebním řádu č. 183/2006 Sb. (stavební zákon). V tomto zákoně je uvedeno následující:

  • § 79 – “Rozhodnutí o umístění stavby”,
  • odst. 2 – “Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nevyžadují”,
  • písmeno p) – “bazén do 40 m2 zastavěné plochy na zastavěném stavebním pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci v zastavěném území nebo v zastavitelné ploše umístěný v odstupové vzdálenosti nejméně 2 m od hranice pozemku, a jeho související technické zařízení”.

 

V praxi to znamená, že stavba bazénu povolení nevyžaduje za splnění následujících podmínek:

  1. Realizace bazénu bude do 40 m2 zastavěné plochy.
  2. Umístění bazénu bude minimálně 2 m od hranice pozemku.

V opačném případě, při porušení jedné ze dvou výše uvedených podmínek, bude potřeba stavbu bazénu nahlásit na příslušný úřad a před realizací vyřídit úkony potřebné pro získání povolení stavby bazénu.

 

Stavba bazénu svépomocí

Rádi byste si provedli montáž bazénu svépomocí? Žádný problém. I takto se dá stavba bazénu Magiline realizovat. Společně bazén specifikujeme, my vám jej dodáme a vy si ho postavíte svépomocí. Samozřejmě za našeho odborného dohledu. Bez toho by to nešlo. Nemusíte se ovšem ničeho obávat, stavba bazénu svépomocí není nijak složitá. Ke všemu vám dodáme příručky, prospekty a také výkresy. Kdykoliv budete potřebovat, budeme připraveni vám odpovědět na veškeré vaše dotazy ohledně stavby bazénu svépomocí. Po telefonu, ale také osobně. V pravidelných intervalech přijedeme vše zkontrolovat a domluvit další postup. Jakmile budete mít realizaci bazénu hotovou, přichází řada na nás. Instalace bazénové technologie a prvotní spuštění bazénu jde za námi. Vše vám nastavíme, vysvětlíme a předvedeme. Tak co, láká vás stavba bazénu svépomocí? Pojďte do toho s námi, s bazény Magiline! Realizace a stavba bazénu Magiline se pro vás stane hrou.

Stavba bazénu Magiline krok za krokem
Máte zájem o svůj vlastní bazén? Ozvěte se nám, rádi vám zašleme katalog.