LUXUSNÍ FÓLIOVÉ BAZÉNY DO ZEMĚ

 

Bazény se všeobecně těší stále větší a větší oblibě. Na trhu je několik druhů bazénů. Liší se konstrukcí, umístěním, provedením, finální úpravou a dalšími vlastnostmi. Kvalita a cena je u výběru rovněž velmi podstatná. Rozhodnout se pro správný a ideální bazén právě pro vás je v takto široké nabídce bazénů velmi obtížné. Tento článek se zaměřuje na fóliové bazény, které jsou pro svou variabilitu a kvalitu velmi populární. Co to jsou fóliové bazény? Jak se staví? Hodí se i do země (jako bazény do země neboli zapuštěné bazény)? Jaké bazénové příslušenství k nim lze pořídit? Na všechny otázky vám tento článek odpoví. Oproti konkurenci disponují fóliové bazény Magiline významnou konstrukční výhodou. K té se ale dostaneme až později.

Pokud máme na mysli fóliové bazény, nejedná se o bazény, které se vyrábí pouze z nějaké fólie. Instalace bazénové fólie probíhá na bazénovou konstrukci. Tu má každý fóliový bazén jako základ. Zpravidla se jedná o konstrukci betonovou (vyzděnou). Fóliové bazény se díky této konstrukci řadí na nejvyšší příčky v oblasti kvality a pevnosti. Fóliové bazény jsou vhodné pro stavbu jak na zahradě, tak i uvnitř domu. Protože je jejich konstrukce většinou z betonu (betonové bazény), realizují se jako fóliové bazény do země.

 

Stavba fóliového bazénu

 

Jak už je uvedeno výše, fóliové bazény se realizují především jako bazény do země a disponují kvalitní, pevnou a samonosnou konstrukcí. Ta má oproti jiným typům bazénů nadstandardní životnost. Bazénová fólie se instaluje právě na tuto konstrukci. Bazénová konstrukce se zhotovuje více způsoby, mezi ty nejčastější patří:

  • polypropylenové bednění provázané železem a zabetonované – tento typ konstrukce využívají fóliové bazény Magiline,
  • postavená z betonových tvárnic a zabetonována nebo
  • postavená z polystyrenových bloků (rovněž se betonuje).

 

Ať už je typ konstrukce jakýkoliv, takto zhotovené bazény zajišťují vždy skvělý výsledek. Fóliový bazén je díky pevnosti konstrukce odolný vůči posunu, trhlinám, prasklinám nebo změně tvaru.

Fóliové bazény
Fóliové bazény do země

Stavba fóliového bazénu Magiline lze shrnout do následujících kroků

 

  1. výběr bazénu, specifikace rozměrů a volitelného bazénového příslušenství
  2. provedení prvotního zaměření fóliového bazénu (umístění a výška bazénu)
  3. výkopové práce
  4. vybetonování základových pásů
  5. stavba fóliového bazénu – včetně provázání konstrukce železem
  6. betonáž základových pásů
  7. po pauze pro zrání betonu následuje obsyp bazénu a příprava okolních ploch – odvodnění, dotažení vodních hadic a chrániček pro el. kabely k místu technologie, zásyp, hutnění zeminy, návoz kameniva a příprava betonové desky pro dlažbu
  8. položení obrubního kamene a dlažby okolo bazénu
  9. čištění stěn a dna bazénu
  10. instalace mirelonu (měkká podložka) na stěny a bazénové schodiště
  11. montéři provedou pokládku geotextilie na dno bazénu
  12. instalace bazénové fólie
  13. montáž bazénové technologie a příprava pro napuštění bazénu
  14. napuštění a prvotní spuštění bazénu
  15. dodávka zastřešení bazénu nebo zakrytí bazénu formou lamelové rolety
  16. instalace dalšího příslušenství, jako např. ohřev vody
  17. seznámení bazénu se zákazníkem a předání hotového díla

Mrkněte také na článek stavba bazénu Magiline.

Fóliové bazény Magiline disponují konstrukční výhodou

 

V úvodu tohoto článku je uvedená konstrukční výhoda, kterou fóliové bazény Magiline disponují. V čem tato konstrukční výhoda spočívá? Jde o způsob instalace bazénové fólie. Obvykle se fólie svařuje na místě realizace a následně se lepí na stěny bazénu. Tato metoda je neefektivní, zdlouhavá a případná výměna fólie je složitější. Fóliové bazény Magiline využívají speciální metody sání vzduchu zpod fólie. Celý proces vypadá následovně… Bazénová fólie je svařena přímo na míru každému bazénu předem, takže se na místo realizace bazénu doveze v hotovém stavu. Montéři fólii uchytí do speciální drážky, která je součástí konstrukce. Následně dochází k vycentrování fólie a nakonec začne speciální přístroj zpod fólie „vysávat“ vzduch.

Konec lepení bazénové fólie…

Vývody pro vysátí vzduchu se umisťují do každého rohu bazénu a do schodiště. Tím se zajistí vysátí vzduchu ze všech částí bazénu. Po nějakém čase (zpravidla do 5 minut) se fólie podtlakem přilne na stěny bazénu. V tento moment začíná napouštění bazénu vodou. Jakmile je bazén ze 2/3 napuštěn, úlohu “vysátí vzduchu zpod fólie” přebírá právě voda, která fólii nadále drží na stěnách bazénu svým tlakem. V tento moment se přístroj pro vysátí vzduchu vypíná a vše je hotovo. Rychle, efektivně a jednoduše. Bez použití lepidel a následného složitého škrábání.

 

Dokončení bazénu je díky tomuto způsobu uchycení fólie opravdu nadstandardně rychlé. V případě, že se musí fólie vyměnit (většinou z důvodu estetiky a designu), jednoduše se vypustí voda, stará fólie se sundá a nainstaluje se fólie nová. Fóliový bazén Magiline tak může změnit svůj vzhled během jediného dne.

Fóliový bazén
Bazén s fólií

Fóliové bazény do země Magiline mají mnoho výhod

 

  • zásadní je kvalita konstrukce a trvanlivost
  • možnost rychlé výměny bazénové fólie
  • speciální uchycení fólie přináší výhodu oproti jiným dodavatelům
  • fólie se vyrábí přímo na míru bazénu – žádné svařování na místě
  • ideální řešení jako fóliové bazény do země (zapuštěné bazény)
  • na výběr od malých až po velké bazény (velikost s rozptylem 33 cm)
  • dvě základní hloubky – 1,1 m nebo 1,4 m (na přání lze přizpůsobit)
  • nadstandardně výkonná bazénová filtrace Magiline NFX
  • fóliové bazény Magiline zůstávají napuštěné celý rok – tohle řešení je maximálně ekonomické a ekologické
  • pestré bazénové příslušenství – bazénové schodiště, protiproud do bazénu, osvětlení, ohřev vody, zastřešení, rolety, bazénové vysavače a další…
  • bazénové fólie se vyrábí v mnoha barvách nebo barevných kombinacích
  • bazén lze přizpůsobit každé zahradě nebo domu
  • záruka 10 let na bazénové fólie
  • vysoká kvalita fólie – tloušťka 0,75 mm, UV odolnost, ochrana proti poškrábání, vysoká odolnost vůči teplotám, chloru a skvrnám, možnost protiskluzové vrstvy a další…

 

Fóliové bazény do země Magiline jsou skvělou volbou pro všechny, kteří hledají maximálně kvalitní, robustní a trvanlivé řešení realizace bazénu. Díky výše uvedeným výhodám se fóliové bazény Magiline hodí jak do interiéru (vnitřní bazény), tak na zahradu (zahradní bazén). Pokud vás naše fóliové bazény do země zaujaly, neváhejte nás kontaktovat. Se vším vám poradíme a bazén zhotovíme na klíč.

 

Výběr bazénových fólií si můžete prohlédnout zde.

Máte zájem o více informací? Rádi vám zašleme katalog.