ZAKRYTÍ BAZÉNU

 

Zakrytí bazénu můžeme rozdělit do několika kategorií, například podle ceny, materiálu, kvality, funkčnosti, použitelnosti nebo ovládání. Některé (a důležité) vlastnosti mají ovšem všechny typy společné:

 

  • zvyšují bezpečnost vašeho bazénu
  • zabraňují pádu do vody
  • zabraňují odpařování vody
  • minimalizují teplotní ztráty (teplota vody je konstantní a není tak třeba ji tolik ohřívat)
  • snižují náklady na energie
  • snižují náklady na používání chemických přípravků
  • zvyšují atraktivitu, design a estetiku
  • dají se ovládat automaticky

 

Zakrytí bazénu – letní období

Nejzákladnější formou zakrytí bazénu jsou bublinkové fólie a navijáky. Jejich pořizovací náklady jsou nejnižší a zároveň jsou velmi praktické. Plní funkce zábrany odpařování a ochlazování vody a zároveň zabraňují spadu nečistot do vodyúdržba bazénu je díky ním pro uživatelé mnohem jednodušší. Pro lepší komfort můžete bublinkovou fólii spojit s držákem a navijákem, díky kterému fólii jednoduše navinete a následně opět natáhnete zpět na hladinu.

 

Zakrytí bazénu – zimní období

V zimním období, kdy bazén nepoužíváte, vám jej doporučujeme chránit zimním zakrytím bazénu. Ideálním případem je zastřešení bazénu, ovšem bazén můžete zakrýt rovněž speciálními kryty, které se vyrábí z tvrzeného materiálu a jsou vyztuženy hliníkovými pásy pro lepší stabilitu, vyšší nosnost a bezpečnost. Takové kryty zvyšují bezpečnost vašeho bazénu, zabraňují spadu nečistot do bazénu, zabraňuji sněhu a ledu a významně vám usnadní opětovné nastartování bazénu v další sezoně. Zajímá vás, jak připravit bazén na zimu a jak provést jeho zazimování? V tom případě se podívejte na článek jak zazimovat bazén, ve kterém se vše dozvíte.

Zakrytí bazénu
Zakrytí bazénu

Lamelové zakrytí bazénu

Zakrytí bazénu formou bazénové rolety je vyrobeno z lamel, které plavou na hladině vody a tvoří tepelně-izolační vrstvu. Jejich provedení je v souladu s francouzskou bezpečnostní normou, dokonale zabraňují jakémukoliv spádu do vody, zabraňují znečištění a dotváří design a estetiku zahrady. Bazénové rolety fungují jako celoroční zakrytí bazénu a můžete si je přizpůsobit přesně podle vašich představ. Můžeme je rozdělit podle umístění:

  • volně stojící nad hladinou
  • zakryté nad hladinou
  • pod vodní hladinou u stěny
  • pod vodní hladinou za “stěnou”

 

Z bezpečnostního důvodu je nutné, abyste po dobu odkrytí a zakrytí bazénové rolety byli v její blízkosti. Bazénová roleta se ovládá klíčem nebo dálkovým ovladačem. Napájena je elektrickou energií. Na výběr máte ze dvou možností napájení – přímo el. kabelem nebo solárně. V případě solárních typů bazénových rolet u instalace nemusíme k roletě přivádět žádný kabel, instalace je velmi jednoduchá a rychlá. Bazénová roleta nemusí být součástí bazénu ihned při jeho pořízení. Instalovat jí můžete i po nějaké době. Problém pro bazénovou roletu není ani oválný bazén nebo oválné schodiště – v tomto případě se využívá systém tzv. “wing system”. Ve výrobě se roleta rozdělí na dvě části a přizpůsobí se přesnému tvaru bazénu. Wing system používáme také v případě, kdy má bazén boční bazénové schodiště.

 

Zakrytí formou terasy

Další formou zakrytí bazénu je pojízdná terasa. Tato varianta je ze všech nejnákladnější, ovšem propojíte díky ní bazén a terasu v jeden prvek. Jako celek jí tvoří pojízdná konstrukce s povrchovou úpravou (dle přání zákazníka) a kolejnice, po kterých se konstrukce pohybuje. Máte na výběr ze dvou variant ovládání – manuální nebo automatické. Chcete se koupat? Jednoduše zakrytí bazénu odsuňte a bazén máte v okamžiku nachystaný.

 

Bazénové zastřešení

Pro zahradní bazén je zakrytí bazénu formou bazénového zastřešení rozhodně královskou variantou a spojuje všechny výše uvedené typy dohromady. Zastřešení bazénů vám zajistí dokonalou bezpečnost, pomůže vám s údržbou bazénu, přirozeně ohřívá vodu, zabraňuje odpařování a zároveň může sloužit jako terasa. Vybírat můžete z nízkých, středních, kombinovaných nebo vysokých zastřešení. Jednotlivé segmenty ovládáte manuálně nebo, za příplatek, dálkovým ovládáním (takové zastřešení obsahuje motor). Největší výhodou zastřešení bazénu oproti bazénovým roletám je rozhodně využitelnost. Díky bazénovému zastřešení můžete plavat i za špatného počasí. A to je velká výhoda, co říkáte? Zastřešení obsahuje dveře, takže se do bazénu dostanete i v případě, že ho necháte nad bazénem. Při dodávce zastřešení spolupracujeme výhradně se společností Alukov, která je špičkou v daném oboru.

Fotogalerie zakrytí bazénu
Zakrytí bazénu, bazénová roleta nebo zastřešení bazénu. Se vším vám poradíme a dodáme.