Bazénová filtrace

Bazénová filtrace NFX

 

Unikátní, vysoce výkonný a patentovaný filtrační systém, to je bazénová filtrace NFX od společnosti Magiline. Obecně platí pravidlo, že 80 % kvality vody pochází z mechanické filtrace do bazénu. To je důvod, proč se týmy pro výzkum a vývoj ve spol. Magiline zaměřily na to, aby pro vás navrhly a vyvinuly ultra účinnou filtraci do bazénu, která vám usnadní údržbu a čas strávený obsluhou bazénu.

 

Kartušová filtrace NFX je 3-krát účinnější

Bazénová filtrace NFX je založená na patentované technologii, která znásobuje průtok filtrované vody od 30 do 40 m3 se silnou gyraci (krouživý pohyb) vody a dává vám výhodu jedné z nejjemnějších filtrací na trhu –  filtr dokáže zachytit více než 3-krát menší částice oproti jiným konvenčním bazénovým filtracím. K dokonalé kvalitě vody tak dosáhnete mnohem jednodušeji, kartušová filtrace NFX disponuje filtrační schopnosti do 15 mikronů a tím se minimalizuje údržba bazénu.

 

Bazénová filtrace NFX – funkčnost

Vzhledem k velikosti bazénu instalujeme určitý počet filtračních jednotek – aby byla zajištěna vždy dokonalá účinnost a křišťálově čistá a zdravá voda. Přes skimmer bazénové filtrace (výkon 32 m3/hod.) se voda nasává spolu s nečistotami, které jsou postupně filtrací zachyceny. Větší nečistoty, jako například listí, zachycuje menší koš opatřený před-filtrační “punčochou” a drobné nečistoty zachycuje filtrační kartuše. Následně voda pohonem čerpadla putuje skrze vodní potrubí do by-passu, kde se díky sondám regulují hodnoty pH a chlóru (nejčastěji pomoci elektrolýzy) a takto ošetřená, čistá a zdravá voda se následně vrací zpět do bazénu přes dvě trysky – hlavní Venturiho trubicí o síle 30 m3/hod. a tryskou pro napojení manuálního vysavače o síle 2 m3/hod. (můžete využívat také jako masážní trysku). Magiline ruční vysavač můžete vidět rovněž na našem e-shopu.

Bazénová filtrace

Filtrace do bazénu

Filtrace do bazénu NFX minimalizuje údržbu

Díky vysokému výkonu filtrační systém NFX minimalizuje spotřebu chemických látek a voda je kvalitnější a zdravější. Aby ovšem filtrace do bazénu fungovala zcela správně a měla 100% výkon, musíte čistit bazénový filtr, což je ovšem velmi jednoduché. Jednoduše jej vyndáte ze šachty, rozeberete a následně pod tekoucí vodou umyjete filtrační punčochu a vystříkáte filtrační kartuši. Následně je hotovo a filtr můžete vrátit zpět do své šachty – kartušová filtrace minimalizuje požadavky na údržbu bazénu. Proces čištění bazénové filtrace (filtrů) vám zabere pouze několik minut. Pokud je v bazénu větší znečištění, můžeme bazénové filtraci pomoct a hrubé nečistoty manuálně z vody vytáhnout za pomocí sítěk.

O dno se postará manuální vysavač Magiline, který dodáváme společně s bazénem – stačí jej rozdělat, zapojit hadici na trysku v bazénu a několika tahy nečistoty vysát. Pro ještě větší pohodlí a komfort lze k bazénu dokoupit automatický bazénový vysavač, který se o vše postará za vás. Pokud si k bazénu pořídíte zastřešení bazénu, bazénová filtrace bude mít výrazně jednodušší práci. Bazénové zastřešení zabrání spadu nečistot do bazénu – díky tomu bude bazénová filtrace maximálně efektivní a účinná.

Bazénová filtrace NFX přináší do světa bazénu spoustu výhod, které jsou sepsány níže.

 

Bazénová filtrace – výhody

  • Vysoký výkon 32 m3/hod.
  • Snadná instalace, moderní a diskrétní design
  • Jedna z nejlepších možností mechanické filtrace do bazénu na trhu
  • Ekologický provoz v uzavřeném kruhu, dokonalá cirkulace vody
  • Kartušová filtrace zkracuje údržbu na minimum
  • Multiplikační efekt snižuje dobu filtrování
  • Minimalizuje používání chemických přípravků
  • Vodou chlazené čerpadlo NFX
  • Filtrační systém integrovaný do konstrukce bazénu – nevyžaduje technickou místnost
  • Před-filtrový koš s “punčochou” a zpětným ventilem pro zachycení hrubých nečistot
  • Filtrační kartuše o velikosti 7,2 m2 s filtrační schopnosti do 15 mikronů
  • Zabudovaná tryska pro jednoduché napojení manuálního robota – výkon 2 m3/hod.
  • Manuální robot Magiline v ceně – pro jednoduché a rychlé čištění bazénového dna a schodiště
  • Kompatibilní se starým blokem motoru a čerpadlem FX
  • Nastavitelná tryska výtlaku vody
  • Speciálně vyvinutý systém vyjmutí filtrů
  • Bazénová filtrace 100% vyvinuta a vyrobena společností Magiline
Kartušová filtrace
Bazénová filtrace, která vás nezradí. Napište nám.