Bazénová filtrace

Bazénová filtrace NFX

 

Unikátní, vysoce výkonný a patentovaný filtrační systém, to je bazénová filtrace NFX od společnosti Magiline. Obecně platí pravidlo, že 80 % kvality vody pochází z mechanické filtrace do bazénu. To je důvod, proč se týmy pro výzkum a vývoj ve spol. Magiline zaměřily na to, aby pro vás navrhly a vyvinuly ultra účinnou filtraci do bazénu, která vám usnadní údržbu a čas strávený obsluhou bazénu.

 

Bazén s filtrací

Pro každý bazén je stěžejní bazénová filtrace. Druhů bazénů je na trhu opravdu mnoho a vybrat si můžete z opravdu pestré nabídky různých bazénů, které se liší umístěním, konstrukci, vybavením a dalšími prvky. Co mají ovšem všechny tyto bazény společné je právě filtrace. Každý bazén ji potřebuje, bez filtrace by to nešlo. U výběru bazénové filtrace je už nabídka ovšem poněkud omezená. Na trhu existují dva základní typy, kterými jsou kartušová filtrace a písková filtrace. Pozor byste si měli dávat zejména na výkon filtrace do bazénu a také na filtrační schopnost. Písková filtrace má filtrační schopnost okolo 20 mikronů a kartušová filtrace má filtrační schopnost okolo 15 mikronů. Čím méně mikronů, tím jemnější částice dokáže bazénová filtrace přefiltrovat. Pro představu, velmi jemné vlasy mají okolo 20 mikronů. Naše bazény Magiline jsou bazény s filtrací kartušovou.

 

Kartušová filtrace NFX je 3-krát účinnější

Bazénová filtrace NFX je založená na patentované technologii, která znásobuje průtok filtrované vody od 30 do 40 m3 se silnou gyraci (krouživý pohyb) vody a dává vám výhodu jedné z nejjemnějších filtrací na trhu –  filtr dokáže zachytit více než 2-krát menší částice oproti jiným konvenčním bazénovým filtracím. K dokonalé kvalitě vody tak dosáhnete mnohem jednodušeji, kartušová bazénová filtrace NFX disponuje filtrační schopnosti od 15 mikronů a tím se minimalizuje údržba bazénu. Jednoduše řečeno, kartušová bazénová filtrace filtruje vodu mnohem jemněji oproti pískové filtraci. Proč je toto kritérium tak důležité? Protože jemnější filtrace znamená používání méně chemikálií na úpravu vody. A to znamená kvalitnější, zdravější a čistější voda. Při nižších nákladech. Kartušová bazénová filtrace se odborníky doporučuje instalovat do bazénů, u kterých vodní plocha nepřesahuje 100 m². Tak už víte jaký bazén s filtrací si pořídíte?

Bazénová filtrace

Filtrace do bazénu

Z čeho se skládá bazénový filtr Magiline?

Bazénový filtr u bazénové filtrace Magiline NFX se skládá ze dvou částí. První část tvoří koš na hrubé nečistoty opatřený filtrační punčochou a druhou část tvoří samotný kartušový filtr. Bazénový filtr má tvar válce. Filtrační kartuše se vyrábí z různých materiálu, nejčastěji pak z celulózy. Setkat se můžeme také s kartušemi, které jsou vyrobeny ze syntetických vláken (polyester aj.). Díky svým záhybům nabízí filtrační kartuše větší filtrační plochu a zároveň snižuje objem.

 

Bazénová filtrace NFX – funkčnost

Vzhledem k velikosti bazénu instalujeme určitý počet filtračních jednotek – aby byla zajištěna vždy dokonalá účinnost a křišťálově čistá a zdravá voda. Přes skimmer bazénové filtrace (výkon 32 m3/hod.) se voda nasává spolu s nečistotami, které jsou postupně filtrací zachyceny. Větší nečistoty, jako například listí, zachycuje menší koš opatřený před-filtrační “punčochou” a drobné nečistoty zachycuje filtrační kartuše (bazénový filtr). Následně voda pohonem čerpadla putuje skrze vodní potrubí do by-passu, kde se díky sondám regulují hodnoty pH a chlóru (nejčastěji pomoci elektrolýzy) a takto ošetřená, čistá a zdravá voda se následně vrací zpět do bazénu přes dvě trysky – hlavní Venturiho trubicí o síle 30 m3/hod. a tryskou pro napojení manuálního vysavače o síle 2 m3/hod. (můžete využívat také jako masážní trysku).

Tento uzavřený systém má obrovskou výhodu v tom, že zabraňuje vypouštění vody do podzemních vod, je tedy mnohem ekologičtějším řešením než písková filtrace. Magiline ruční vysavač můžete vidět rovněž na našem e-shopu.

 

Filtrace do bazénu NFX minimalizuje údržbu

Díky vysokému výkonu filtrační systém NFX minimalizuje spotřebu chemických látek a voda je kvalitnější a zdravější. Aby ovšem filtrace do bazénu fungovala zcela správně a měla 100% výkon, musíte čistit bazénový filtr, což je ovšem velmi jednoduché. Jednoduše jej vyndáte ze šachty, rozeberete a následně pod tekoucí vodou umyjete filtrační punčochu a vystříkáte bazénový filtr. Následně je hotovo a filtr můžete vrátit zpět do své šachty – kartušová filtrace minimalizuje požadavky na údržbu bazénu. Proces čištění bazénové filtrace (filtrů) vám zabere pouze několik minut. Pokud je v bazénu větší znečištění, můžeme bazénové filtraci pomoct a hrubé nečistoty manuálně z vody vytáhnout za pomocí sítěk.

O dno se postará manuální vysavač Magiline, který dodáváme společně s bazénem – stačí jej rozdělat, zapojit hadici na trysku v bazénu a několika tahy nečistoty vysát. Pro ještě větší pohodlí a komfort lze k bazénu dokoupit automatický bazénový vysavač, který se o vše postará za vás. Pokud si k bazénu pořídíte zastřešení bazénu, bazénová filtrace bude mít výrazně jednodušší práci. Bazénové zastřešení zabrání spadu nečistot do bazénu – díky tomu bude bazénová filtrace maximálně efektivní a účinná.

Bazénová filtrace NFX přináší do světa bazénu spoustu výhod, které jsou sepsány níže.

 

Bazénová filtrace – výhody

  • Vysoký výkon 32 m3/hod.
  • Snadná instalace, moderní a diskrétní design
  • Jedna z nejlepších možností mechanické filtrace do bazénu na trhu
  • Ekologický provoz v uzavřeném kruhu, dokonalá cirkulace vody
  • Kartušová filtrace zkracuje údržbu na minimum
  • Multiplikační efekt snižuje dobu filtrování
  • Minimalizuje používání chemických přípravků
  • Vodou chlazené čerpadlo NFX
  • Filtrační systém integrovaný do konstrukce bazénu – nevyžaduje technickou místnost
  • Před-filtrový koš s “punčochou” a zpětným ventilem pro zachycení hrubých nečistot
  • Filtrační kartuše o velikosti 7,2 m2 s filtrační schopnosti do 15 mikronů
  • Zabudovaná tryska pro jednoduché napojení manuálního robota – výkon 2 m3/hod.
  • Manuální robot Magiline v ceně – pro jednoduché a rychlé čištění bazénového dna a schodiště
  • Kompatibilní se starým blokem motoru a čerpadlem FX
  • Nastavitelná tryska výtlaku vody
  • Speciálně vyvinutý systém vyjmutí filtrů
  • Bazénová filtrace 100% vyvinuta a vyrobena společností Magiline
bazén s filtrací
kartušová bazénová filtrace

Kartušová bazénová filtrace – údržba

Jak již bylo zmíněno výše, kartušová bazénová filtrace dokáže přefiltrovat jemnější částice než písková filtrace. Na druhou stranu díky tomu budete muset svůj bazénový filtr čistit pravidelněji. Níže vám uvádíme několik tipů, které vám pomohou s údržbou bazénové filtrace a zaručí vám delší životnost bazénového filtru.

 

  • Chcete-li bazénový filtr vyčistit, otevřete kryt, vyjměte kartuši a opláchněte ji vodou. Dávejte pozor, aby voda prošla i mezi záhyby filtru. Poté jej vložte zpět dovnitř a zavřete kryt. Tuto údržbu je vhodné provádět jednou za dva týdny. Před jakoukoliv manipulací se ujistěte, že jste zastavili motor čerpadla.
  • Bazénový filtr vyměňte přibližně jednou za dva roky. Průměrná životnost filtrační kartuše se pohybuje mezi jednou a třemi sezonami, v závislosti na frekvenci používání, teplotě vody nebo počtu osob využívajících bazén.
  • Abyste zabránili ucpání filtrační kartuše, nepoužívejte chemické vločkovače určené pro použití v pískových filtrech.
  • Pokud máte na hladině bazénu pěnu, zbavte se jí nejprve díky odpěňovačům, které jí zadrží a zlepší jemnost filtrace. Pravidelně také čistěte a vyměňujte punčochu v koši na hrubé nečistoty (před-filtrační koš).
  • Poslední rada: střídejte dvě filtrační kartuše. Když je první filtr špinavý, vyměňte jej za druhý a ten špinavý pořádně vyčistěte. Pro důkladné vyčištění můžete použít náš čisticí roztok filtru.
Kartušová filtrace
Bazénová filtrace, která vás nezradí. Rádi vám zašleme katalog.