Bazénová filtrace

Bazénová filtrace Magiline – 3x účinnější než ostatní filtrace

 

Unikátní, vysoce výkonný a patentovaný filtrační systém, to je bazénová filtrace FX Line od společnosti Magiline. Obecně platí pravidlo, že 80 % kvality vody pochází z mechanické filtrace. To je důvod, proč se týmy pro výzkum a vývoj zaměřily na to, aby pro vás navrhly a vyvinuly ultra účinnou filtraci, která vám usnadní údržbu a čas strávený obsluhou bazénu.

 

Bazénová filtrace FX Line je založená na patentované technologii, která znásobuje průtok filtrované vody od 30 do 40 m2 se silnou gyraci (krouživý pohyb) vody a dává vám výhodu jedné z nejjemnějších filtrací na trhu – dokáže zachytit více než 3x menší částice oproti jiným konvenčním filtracím. K dokonalé kvalitě vody tak dosáhnete mnohem jednodušeji, filtrace FX Line disponuje filtrační schopnosti do 15 mikronů

 

Funkčnost bazénové filtrace FX Line

Vzhledem k velikosti bazénu se instaluje určitý počet filtračních jednotek – aby byla zajištěna vždy dokonalá účinnost a křišťálově čistá a zdravá voda. Přes skimmer filtrace (výkon 32 m3/hod.) se voda nasává spolu s nečistotami, které jsou postupně zachyceny ve filtrační jednotce. Větší nečistoty, jako například listí, jsou zachyceny v menším koši opatřeným předfiltrační “punčochou” a drobné nečistoty jsou zachyceny ve filtrační kartuši. Následně voda putuje skrze vodní potrubí do by-passu, kde se díky sondám regulují hodnoty pH a chlóru (nejčastěji pomoci elektrolýzy) a takto ošetřená, čistá a zdravá voda se následně vrací zpět do bazénu přes dvě trysky – hlavní venturiho trubicí o síle 30 m3/hod. a tryskou pro napojení manuálního vysavače o síle 2 m3/hod. (lze použít také jako masážní trysku). Magiline ruční vysavač můžete vidět rovněž na našem e-shopu.

Bazénová filtrace
Bazén s filtrací

Údržba

Díky vysokému výkonu filtračního systému FX Line se minimalizuje spotřeba chemických látek a voda je kvalitnější a zdravější. Aby ovšem filtrace fungovala zcela správně a měla 100% výkon, je potřeba čistit filtr, což je ovšem velmi jednoduché. Stačí jej vyndat ze šachty, rozebrat a následně pod tekoucí vodou vymýt filtrační punčochu a vystříkat filtrační kartuši. Následně je hotovo a filtr se může vrátit zpět do své šachty. Pokud je v bazénu větší znečištění, můžeme filtraci pomoct a hrubé nečistoty manuálně z vody vytáhnout za pomocí sítěk. Dno lze jednoduše vysát manuálním vysavačem Magiline, který je dodáván společně s bazénem – stačí jej rozdělat, zapojit hadici na trysku v bazénu a několika tahy nečistoty vysát. Pro ještě větší pohodlí a komfort lze k bazénu dokoupit automatický bazénový vysavač, který se o vše postará za vás.

 

Výhody bazénové filtrace FX LINE

 • Ekologický provoz v uzavřeném kruhu
 • Jedna z nejlepších možností mechanické filtrace na trhu
 • Vysoký výkon 32 m3/hod.
 • Multiplikační efekt snižuje dobu filtrování
 • Minimalizuje používání chemických přípravků
 • Vodou chlazené čerpadlo FX
 • Filtrační systém integrovaný do konstrukce bazénu – nevyžaduje technickou místnost
 • Předfiltrový koš s “punčochou” a zpětným ventilem pro zachycení hrubých nečistot
 • Filtrační kartuše o velikosti 7,2 m2 s filtrační schopnosti do 15 mikronů
 • Zabudovaná tryska pro jednoduché napojení manuálního robota – výkon 2 m3/hod.
 • Manuální robot Magiline pro jednoduché a rychlé čištění bazénového dna a schodiště
Filtrace k bazénu