Bazénová filtrace

Bazénová filtrace NFXv

 

Bazénová filtrace NFXv od společnosti Magiline, to je unikátní, vysoce výkonný a patentovaný filtrační systém bazénu. Sníte o křišťálově čisté vodě ve vašem bazénu bez neustálého zápasení s údržbou? Objevte revoluční řešení bazénové filtrace od Magiline, které vám přinese dokonalou čistotu a úsporu energie. V tomto článku vám prozradíme, jak naše inovativní systémy nastavují nové standardy v bazénové péči a jak mohou změnit váš způsob užívání domácího bazénu.

Obecně platí pravidlo, že 80 % kvality vody pochází z mechanického čištění bazénu. To je důvod, proč se týmy pro výzkum a vývoj ve spol. Magiline zaměřily na to, aby pro vás navrhly a vyvinuly ultra účinnou filtraci do bazénu, která vám usnadní údržbu a čas strávený obsluhou bazénu.

 

Co je nejdůležitější pro každý bazén?

Pro každý bazén je stěžejní jeho filtrační systém, údržba a čištění. Druhů bazénů je na trhu opravdu mnoho a vybrat si můžete z opravdu pestré nabídky různých bazénů, které se liší umístěním, konstrukci, vybavením a dalšími prvky. Co mají ovšem všechny tyto bazény společné je právě filtrace. Každý bazén ji potřebuje, bez filtrace by to nešlo. U výběru bazénové filtrace je už nabídka ovšem poněkud omezená. Na trhu existují dva základní typy, kterými jsou kartušová filtrace a písková filtrace. Pozor byste si měli dávat zejména na výkon a také na filtrační schopnost. Písková filtrace má filtrační schopnost okolo 20 mikronů a kartušová filtrace má filtrační schopnost okolo 15 mikronů. Čím méně mikronů, tím jemnější částice dokáže bazénová filtrace přefiltrovat. Pro představu, velmi jemné vlasy mají okolo 20 mikronů. Naše bazény Magiline disponují kartušovým filtračním systémem.

 

Kartušový filtrační systém bazénu NFXv je 3-krát účinnější

Bazénová filtrace NFXv je založená na patentované technologii, která znásobuje průtok filtrované vody od 30 do 40 m3/h se silnou gyraci (krouživý pohyb) vody a dává vám výhodu jedné z nejjemnějších filtrací na trhu –  filtr dokáže zachytit více než 2-krát menší částice oproti jiným konvenčním bazénovým filtracím. K dokonalé kvalitě vody tak dosáhnete mnohem jednodušeji, kartušová bazénová filtrace NFXv disponuje filtrační schopnosti 15 mikronů, čím se minimalizuje údržba bazénu. Jednoduše řečeno, kartušová filtrace vodu filtruje mnohem jemněji oproti pískové filtraci. A proč je toto kritérium tak důležité? Protože jemnější filtrace znamená používání méně chemikálií na úpravu vody. A to znamená kvalitnější, zdravější a čistější vodu. Při nižších nákladech. Kartušový filtrační systém se doporučuje instalovat do bazénů, u kterých vodní plocha nepřesahuje 100 m². Tak teď už víte, kterým směrem se vydáte?

Bazénová filtrace

Čerpadlo NFXv s nastavitelným výkonem

Představte si bazénovou filtraci, která pracuje s chytrostí a precizností. Bazény Magiline se pyšní revoluční NFXv filtrací, která doslova mění hru ve světě bazénových filtračních systémů. Co ji dělá tak jedinečnou? Průtokový senzor, který okamžitě ladí výkon čerpadla na míru. Výsledkem je nejen nízká spotřeba energie, ale také minimalizace používání chemických prostředků.

A to není všechno. Inteligentní systém iMAGI-X má vše pod kontrolou. Bez ohledu na počasí, teplotu, průtok vody nebo to, kolikrát svůj bazén užíváte, tento systém reaguje. A ano, automaticky nastavuje výkon čerpadla NFXv, aby vám zajistil dokonalé podmínky pro relaxaci a vždy křišťálově čistou vodu.

Díky modulu filtračního systému NFXv, který je plně integrován do konstrukce bazénu, se nemusíte bát netěsností. To je výhoda, která vás ujistí, že budete mít bazén vždy v perfektním stavu. A když přijde čas na údržbu, s nástrojem na vytažení filtru z bazénu to uděláte komfortně a snadno.

 

   • Čerpadlo NFXv s nastavitelným výkonem je standardně dodáváno s každým MAGIprestige bazénem
   • Ovládání čerpadla a nastavení výkonu probíhá pomocí chytrého řešení iMAGI-X
   • Čerpadlo se štítkem „Origine France Garantie“
   • Dvoustupňové čerpadlo s integrovaným akustickým tlumičem
   • Automatické snížení výkonu čerpadla
   • Tři provozní režimy: Normal, Eco a Vlastní
   • Postupný rozběh čerpadla pro vyšší životnost
   • Rychlejší čištění
   • Signalizace ucpaného filtru na základě nízkého průtoku vody
   • Až 50% úspora energie při zachování stejného výkonu

Filtrace do bazénu

Z čeho se skládá bazénový filtr Magiline?

Bazénový filtr Magiline se skládá ze dvou částí. První část tvoří koš na hrubé nečistoty opatřený filtrační punčochou a druhou část tvoří samotný kartušový filtr. Bazénový filtr má tvar válce. Filtrační kartuše se vyrábí z různých materiálu, nejčastěji pak z celulózy. Setkat se můžeme také s kartušemi, které jsou vyrobeny ze syntetických vláken (polyester aj.). Díky svým záhybům nabízí filtrační kartuše větší filtrační plochu a zároveň snižuje objem.

 

Funkčnost filtračního systému NFXv

Vzhledem k velikosti bazénu instalujeme určitý počet filtračních jednotek – aby byla zajištěna vždy dokonalá účinnost a křišťálově čistá a zdravá voda. Přes skimmer bazénové filtrace (výkon 32 m3/hod.) se voda nasává spolu s nečistotami, které jsou postupně zachyceny. Větší nečistoty, jako například listí, zachycuje menší koš opatřený před-filtrační “punčochou” a drobné nečistoty zachycuje filtrační kartuše (bazénový filtr). Následně voda pohonem čerpadla putuje skrze vodní potrubí do by-passu, kde se díky sondám regulují hodnoty pH a chlóru (nejčastěji pomoci elektrolýzy) a takto ošetřená, čistá a zdravá voda se následně vrací zpět do bazénu přes dvě trysky – hlavní Venturiho trubicí o síle 30 m3/hod. a tryskou pro napojení manuálního vysavače o síle 2 m3/hod. (můžete využívat také jako masážní trysku).

Tento uzavřený systém má obrovskou výhodu v tom, že zabraňuje vypouštění vody do podzemních vod, je tedy mnohem ekologičtějším řešením než písková filtrace. Magiline ruční vysavač můžete vidět rovněž na našem e-shopu.

 

Filtrace do bazénu NFXv minimalizuje údržbu

Díky vysokému výkonu filtrační systém NFXv minimalizuje spotřebu chemických látek a voda je kvalitnější a zdravější. Aby ovšem filtrace do bazénu fungovala zcela správně a měla 100% výkon, musíte čistit bazénový filtr, což je ovšem velmi snadné. Jednoduše jej vyndáte ze šachty, rozeberete a následně pod tekoucí vodou umyjete filtrační punčochu a vystříkáte bazénový filtr. Následně je hotovo a filtr můžete vrátit zpět do své šachty – kartušová filtrace minimalizuje požadavky na údržbu bazénu. Proces čištění filtrů vám zabere pouze několik minut. Pokud je v bazénu větší znečištění, můžeme filtraci pomoct a hrubé nečistoty manuálně z vody vytáhnout za pomocí sítěk.

O dno se postará manuální vysavač Magiline, který dodáváme společně s bazénem – stačí jej rozdělat, zapojit hadici na trysku v bazénu a několika tahy nečistoty vysát. Pro ještě větší pohodlí a komfort lze k bazénu dokoupit automatický bazénový vysavač, který se o vše postará za vás. Pokud si k bazénu pořídíte zastřešení bazénu, bazénová filtrace bude mít výrazně jednodušší práci. Bazénové zastřešení zabrání spadu nečistot do bazénu – díky tomu bude bazénová filtrace maximálně efektivní a účinná.

Bazénová filtrace NFXv přináší do světa bazénu spoustu výhod, které jsou sepsány níže.

 

Výhody kartušového filtračního systému NFXv od Magiline

  • Vysoký výkon od 30 m3/hod.
  • Snadná instalace, moderní a diskrétní design
  • Jedna z nejlepších možností mechanické filtrace do bazénu na trhu
  • Ekologický provoz v uzavřeném kruhu, dokonalá cirkulace vody
  • Kartušová filtrace zkracuje údržbu na minimum
  • Multiplikační efekt snižuje dobu filtrování
  • Minimalizuje používání chemických přípravků
  • Vodou chlazené čerpadlo NFXv s nastavitelným výkonem
  • Ovládání čerpadla a nastavení výkonu pomocí chytrého řešení iMAGI-X
  • Filtrační systém integrovaný do konstrukce bazénu – nevyžaduje technickou místnost
  • Před-filtrový koš s “punčochou” a zpětným ventilem pro zachycení hrubých nečistot
  • Filtrační kartuše o velikosti 8 m2 s filtrační schopnosti do 15 mikronů
  • Zabudovaná tryska pro jednoduché napojení manuálního robota – výkon 2 m3/hod.
  • Manuální robot Magiline v ceně – pro jednoduché a rychlé čištění bazénového dna a schodiště
  • Kompatibilní se starým blokem motoru a čerpadlem FX
  • Nastavitelná tryska výtlaku vody
  • Speciálně vyvinutý systém vyjmutí filtrů
  • 100% vývoj a výroba ve společností Magiline
bazén s filtrací
kartušová bazénová filtrace

Údržba kartušové bazénové filtrace

Jak již bylo zmíněno výše, kartušová filtrace dokáže přefiltrovat jemnější částice než písková filtrace. Na druhou stranu díky tomu budete muset svůj bazénový filtr čistit pravidelněji. Níže vám uvádíme několik tipů, které vám pomohou s údržbou filtrace a zaručí vám delší životnost bazénového filtru.

 

  • Chcete-li bazénový filtr vyčistit, otevřete kryt, vyjměte kartuši a opláchněte ji vodou. Dávejte pozor, aby voda prošla i mezi záhyby filtru. Poté jej vložte zpět dovnitř a zavřete kryt. Tuto údržbu je vhodné provádět jednou za dva týdny. Před jakoukoliv manipulací se ujistěte, že jste zastavili motor čerpadla.
  • Bazénový filtr vyměňte přibližně jednou za dva roky. Průměrná životnost filtrační kartuše se pohybuje mezi jednou a třemi sezonami, v závislosti na frekvenci používání, teplotě vody nebo počtu osob využívajících bazén.
  • Abyste zabránili ucpání filtrační kartuše, nepoužívejte chemické vločkovače určené pro použití v pískových filtrech.
  • Pokud máte na hladině bazénu pěnu, zbavte se jí nejprve díky odpěňovačům, které jí zadrží a zlepší jemnost filtrace. Pravidelně také čistěte a vyměňujte punčochu v koši na hrubé nečistoty (před-filtrační koš).
  • Poslední rada: střídejte dvě filtrační kartuše. Když je první filtr špinavý, vyměňte jej za druhý a ten špinavý pořádně vyčistěte. Pro důkladné vyčištění můžete použít náš čisticí roztok filtru.
Kartušová filtrace
Bazény Magiline vás nezradí - rádi vám zašleme katalog.