Servis bazénu Magiline

Servis bazénu – správná funkčnost

 

Prodejem bazénu to u nás nekončí. Servis bazénu hraje důležitou roli a naši technici jsou připraveni jakýkoliv problém spojený s provozem bazénu vyřešit v co nejkratší době. Údržbu a servis bazénu tak můžete nechat na nás. Obrátit se na nás můžete i po skončení záruční lhůty – provádíme záruční i pozáruční servisy. V oblasti servisu bazénu nejčastěji řešíme:

  • odzimování bazénu a zazimování bazénu
  • zahrnující kontrolu bazénové technologie a čištění bazénu – pravidelná údržba bazénu
  • instalace nové technologie
  • opravy motorů a jiných částí
  • výměnu staré bazénové fólie za novou

 

Odzimování bazénu

Vždy na začátku sezóny, po zimě, je potřeba bazén odzimovat a nachystat jej na provoz. Odzimování bazénu je možné provádět jakmile voda přesáhne 15 °C – to je bod, kdy se ve vodě začne vytvářet řasa, pokud voda stojí a nefunguje bazénová filtrace. Při odzimování bazénu je potřeba zapojit motory bazénové filtrace a protiproudu do bazénu, zkontrolovat by-pass, jeho spoje a veškeré bazénové technologie, umístit filtrační kartuši včetně koše na hrubé nečistoty do filtrační šachty, demontovat zazimovací kryt a bazén spustit. Následuje kalibrace sond a nastavení filtračních cyklů. V případě potřeby a znečištění, je důležité provést čištění bazénu, zejména stěny a dno bazénu očistit a do vody aplikovat chemické prostředky pro její  “nastartování” a oživení. Pokud se ve vodě již objevila řasa, je důležité, za přidání chemických prostředků, vodu pečlivě filtrovat a zároveň pravidelně čistit bazénový filtr.

V případě velkého znečištění je možné si zakoupit nový Filtr – FX Line na našem e-shopu.

 

Zazimování bazénu

Opakem odzimování bazénu je zazimování bazénu a jeho “vypnutí”. Nemusíte mít obavy, v rámci servisu bazénu tento úkon samozřejmě také provádíme. Obecně platí, že zazimování bazénu se provádí jakmile voda klesne pod 15 °C, ovšem záleží na poloze a klimatických podmínkách. Nejdříve je potřeba bazén důkladně vyčistit, aby se v něm neobjevovala žádná řasa a aplikovat zazimovací roztok. Následně se na bazénovou filtraci namontuje zazimovací kryt, vytáhne se filtr a vypustí přebytečná voda z vodních hadic. Důležité je také odpojit motory a uschovat je na bezpečné místo. Sondy, které je důležité také odpojit, se musí ponořit do nádoby s vodou, aby “nevyschly”. Na závěr se vypne veškerá bazénová elektrotechnologie. Více informací ohledně zazimování bazénu najdete v článku jak zazimovat bazén.

Servis bazénu
Servis bazenu

Servis bazénu – pravidelná údržba

Nemáte čas na starosti okolo bazénu, čištění bazénu, servis bazénu a jeho kontrolu? Chcete si jen užívat chvíle relaxu a pohodu ve 100% připraveném bazénu, který bude mít tu nejlepší péči? V tom případě se na nás neváhejte obrátit a domluvte si s námi pravidelný servis bazénu a jeho údržbu. V předem zvoleném termínu vždy dorazíme, zkontrolujeme veškeré technologie, přeměříme kvalitu vody, vyčistíme filtry a provedeme všechny nezbytné kroky k tomu, abyste si mohli svůj bazén užívat bez jakékoli námahy.

 

Servis bazénu – instalace nové technologie

Rozhodnete-li se pro změnu bazénové technologie nebo pro přidání některých komponentů, vůbec se nemusíte obávat toho, že to nebude možné. Zpravidla se stává, že se zákazníci s příchodem inteligentního ovládání bazénu iMAGI rozhodnou pro upgrade bazénové technologie právě na tuto technologii, která má za účel vám provoz bazénu co nejvíce usnadnit – dokonce díky iMAGI můžete bazén ovládat vzdáleně přes mobilní telefon. Ani takovýto zásah pro naše pracovníky není problém a dá se bez problému provést. Bazény Magiline jsou rovněž přichystány pro budoucí instalaci a montáž ohřevu bazénové vody (tepelný výměník nebo tepelné čerpadlo) nebo automatického dopouštění. Chtěli byste si pořídit ohřev vody? Mrkněte na náš e-shop.

Chcete zabránit odpařování vody? V tom případě se dá namontovat také roleta, která odpařování zabrání. S příchodem solárních technologií dokonce není nutné k bazénu natahovat nový elektrický přívod.

 

Opravy motorů a jiných částí

V případě jakékoli poruchy motorů, ať už bazénové filtrace či protiproudu, je samozřejmostí jejich okamžitá výměna. Je-li závada na motoru banální, dá se provést oprava, v opačném případě je zapotřebí motor vyměnit za nový.

 

Výměna fólie

Výhoda bazénu Magiline spočívá v jednoduchosti výměny staré fólie za novou. U jiných bazénu se bazénová fólie na stěny lepí nebo se používají různé mozaiky a další materiály. U bazénu Magiline se bazénová fólie uchycuje do speciální drážky a bazénová fólie v bazénu drží pouze tlakem vody. Je tedy velmi snadné ji kdykoli vyměnit. Stačí pouze vypustit vodu, vyčistit bazén, znovu nalepit izolační a měkkou podložku na stěny, na dno bazénu položit geotextilii, nasadit fólii novou a bazén znovu napustit. Celá tato výměna trvá většinou v rozpětí 1-2 dny a vy tím získáte zcela nový bazén.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU O SERVIS BAZÉNU NÁS, PROSÍM, KONTAKTUJTE NA E-MAILU: SERVIS@MAGILINE-BAZENY.CZ

Technologie bazénů Magiline