Servis bazénu Magiline

Servis bazénu = správná funkčnost

 

Prodejem bazénu to u nás nekončí. Servis bazénu hraje důležitou roli a naši technici jsou připraveni jakýkoliv problém spojený s provozem bazénu vyřešit v co nejkratší době. Údržbu a servis bazénu tak můžete nechat na nás. Obrátit se na nás můžete i po skončení záruční lhůty – provádíme záruční i pozáruční servisy. V oblasti servisu bazénu nejčastěji:

  • provádíme odzimování bazénu a zazimování bazénu
  • zajišťujeme kontrolu bazénové technologie a čištění bazénu – pravidelná údržba bazénu
  • instalujeme nové technologie
  • opravujeme motory a jiné částí
  • výměňujeme staré bazénové fólie za nové
  • provádíme další servis bazénu – záruční i pozáruční

 

Odzimování bazénu

Vždy na začátku sezóny, po zimě, musíme bazén odzimovat a nachystat jej na provoz. Odzimování bazénu se může provádět jakmile voda přesáhne 15 °C – to je bod, kdy se ve vodě začne vytvářet řasa, pokud voda stojí a nefunguje bazénová filtrace. Při odzimování bazénu provádíme tyto úkony: zapojíme motory bazénové filtrace a protiproudu do bazénu, zkontrolujeme by-pass, jeho spoje a veškeré bazénové technologie, umístíme filtrační kartuši včetně koše na hrubé nečistoty do filtrační šachty, demontujeme zazimovací kryt a bazén spustíme. Následně zkalibrujeme sondy a nastavíme filtrační cykly. V případě potřeby a znečištění, je důležité, abychom provedli prvotní čištění bazénu – zejména stěny a dno bazénu musíme očistit a do vody aplikujeme chemické prostředky pro její  “nastartování” a oživení. Pokud se ve vodě již objevila řasa, je důležité, aby se za přidání chemických prostředků voda pečlivě filtrovala a zároveň byste měli pravidelně čistit bazénový filtr.

V případě velkého znečištění si můžete zakoupit nový Filtr – FX Line na našem e-shopu.

 

Zazimování bazénu

Opakem odzimování bazénu je zazimování bazénu a jeho “vypnutí”. Nemusíte mít obavy, v rámci servisu bazénu tento úkon samozřejmě také provádíme. Obecně platí, že provádět zazimování bazénu můžeme až jakmile teplota vody klesne pod 15 °C, ovšem záleží na poloze a klimatických podmínkách. Nejdříve musíme bazén důkladně vyčistit, aby se v něm neobjevovala žádná řasa a následně aplikujeme zazimovací roztok. Jakmile máme hotovo, na bazénovou filtraci namontujeme zazimovací kryt, vytáhneme filtr a vypustíme přebytečnou vodu z vodních hadic. Důležité je také odpojit motory a uschovat je na bezpečné místo. Sondy, které je důležité také odpojit, ponoříme do nádoby s vodou, aby “nevyschly”. Na závěr se vypne veškerá bazénová elektrotechnologie. Více informací ohledně zazimování bazénu najdete v článku jak zazimovat bazén.

Všechny úkony naši technici dobře znají a jsou pravidelně školení, takže servis bazénu, odzimování, zazimování a další úkony provedou co nejefektivněji. 

Servis bazénu
Servis bazenu

Servis bazénu – pravidelná údržba

Nemáte čas na starosti okolo bazénu, čištění bazénu, servis bazénu a jeho kontrolu? Chcete si jen užívat chvíle relaxu a pohodu ve 100% připraveném bazénu, který bude mít tu nejlepší péči? V tom případě se na nás neváhejte obrátit a domluvte si s námi pravidelný servis bazénu a jeho údržbu. V předem zvoleném termínu vždy dorazíme, zkontrolujeme veškeré technologie, přeměříme kvalitu vody, vyčistíme filtry a provedeme kompletní servis bazénu potřebný k tomu, abyste si mohli svůj bazén užívat bez jakékoli námahy.

 

Servis bazénu – instalace nové technologie

Rozhodnete-li se pro změnu bazénové technologie nebo pro přidání některých komponentů, vůbec se nemusíte obávat toho, že by to nešlo. Zpravidla se stává, že se zákazníci s příchodem inteligentního ovládání bazénu iMAGI rozhodnou pro upgrade bazénové technologie právě na tuto technologii, která vám provoz bazénu co nejvíce usnadní – díky systému iMAGI můžete bazén dokonce ovládat vzdáleně přes mobilní telefon. Ani takovýto zásah pro naše pracovníky není problém a dá se bez problému provést -v rámci servisu bazénu s těmito úkony počítáme. Bazény Magiline jsou rovněž přichystány pro budoucí instalaci a montáž ohřevu bazénové vody (tepelný výměník nebo tepelné čerpadlo) nebo automatického dopouštění. Chtěli byste si pořídit ohřev vody? Mrkněte na náš e-shop. 

Chcete zabránit odpařování vody? V tom případě vám rádi namontujeme roletu (zakrytí bazénu), která odpařování zabrání. S příchodem solárních technologií dokonce nemusíte mít k bazénu přivedený žádný elektrický kabel.

 

Opravy motorů a jiných částí

V případě jakékoli poruchy motorů, ať už bazénové filtrace či protiproudu, se je samozřejmě snažíme co nejrychleji opravit nebo vyměnit. Je-li závada na motoru banální, můžeme provést opravu, v opačném případě motor vyměníme za nový.

 

Výměna fólie

Výměna bazénové fólie rovněž spadá pod servis bazénu. Výhoda bazénů Magiline spočívá v jednoduchosti výměny staré fólie za novou. U jiných bazénu se bazénová fólie na stěny lepí nebo se používají různé mozaiky a další materiály. U bazénu Magiline se bazénová fólie uchycuje do speciální drážky a bazénová fólie v bazénu drží pouze tlakem vody. Je tedy velmi snadné ji kdykoli vyměnit. Stačí pouze vypustit vodu, vyčistit bazén, znovu nalepit izolační a měkkou podložku na stěny, na dno bazénu položit geotextilii, nasadit fólii novou a bazén znovu napustit. Celá tato výměna trvá většinou v rozpětí 1-2 dny a vy tím získáte zcela nový bazén.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU O SERVIS BAZÉNU MAGILINE NÁS, PROSÍM, KONTAKTUJTE NA E-MAILU: SERVIS@MAGILINE-BAZENY.CZ

Technologie bazénů Magiline
Domluvte si s námi servis bazénů Magiline