BAZÉNOVÝ VYSAVAČ SE POSTARÁ O VŽDY KŘIŠŤÁLOVOU VODU

 

Bazénový vysavač a jeho správná volba je zcela zásadní otázkou pro zajištění vždy čistého bazénu, jeho povrchu, stěn, schodiště i dna. Abyste se koupali v co nejkvalitnější vodě a předešli tvorbě řasy, je musíte pravidelně bazén čistit a vysávat. Čištění, tedy údržbu bazénu, doporučujeme provádět alespoň 1-krát týdně, v závislosti na počasí, teplotách a okolních podmínkách. Ideálně byste měli vyčistit bazénový filtr, dno, schodiště, stěny i linku bazénu. Pro čištění bazénové linky můžete používat různé kartáče a speciální chemické přípravky, které prodáváme na našem e-shopu v sekci bazénové příslušenství. Skvělé a zaručené výsledky, při čištění bazénové linky, vám zajistí Magická houba na čištění. Má skvělé účinky a čistit s ní můžete bazénovou linku nebo veškeré designové krytky, které v bazénu máte.

 

Pro dosažení co nejlepších výsledků vám ale pouze kartáče, síťky a bazénová chemie stačit nebudou. Abyste dokázali vyčistit dno, stěny a schodiště bazénu, zvažte pořízení vysavače do bazénu, který se postará o vše za vás. Bazénový vysavač dokáže přefiltrovat i ty nejjemnější nečistoty. Filtrační kapacita filtrů umístěných ve vysavačích do bazénů se většinou pohybuje od 60 do 200 mic., kdy čím vyšší číslo, tím jemnější nečistoty dokáže bazénový vysavač posbírat.

 

Vysavače do bazénu můžeme rozdělit do tří hlavních kategorií, které se liší obsluhou, funkcemi, výkonem a samozřejmě cenou. Tyto kategorie jsou:

    • ruční bazénový vysavač
    • poloautomatický bazénový vysavač
    • automatický bazénový vysavač
Vysavač do bazénu
Bazénový vysavač

Ruční vysavač do bazénu

Ruční bazénové vysavače jsou nejlevnější variantou vysavačů do bazénu. Jsou velmi spolehlivé a stejně jako poloautomatické a automatické vysavače vyčistí velmi jemné nečistoty. Jejich největší nevýhoda spočívá v tom, že čištění bazénu musíme provádět ručně (samostatně). Ruční vysavače se napojují na filtrační systém bazénu a za pomocí teleskopické tyče vyčistíte celé dno bazénu. Další nevýhodou je obtížnější čištění schodiště a nemožnost čištění stěn bazénu. K Magiline bazénům automaticky dodáváme Magiline ruční vysavač pro pohodlné čištění bazénového dna. Bazénová filtrace Magiline NFX obsahuje trysku pro napojení bazénového vysavače. Nemusíte tedy nic řešit, bazénový vysavač pouze napojíte na tuto trysku a vysáváte.

 

Poloautomatický bazénový vysavač

Poloautomatické bazénové vysavače propojují ruční a automatické vysavače do bazénu. Funkčnost tyto bazénové vysavače přebírají z ručních vysavačů a ovladatelnost přebírají z vysavačů automatických. To v praxi znamená, že poloautomatický bazénový vysavač musíte připojit na filtrační systém bazénu, ale ovládat jej už nadále nemusíte. Vysavač bazén vyčistí samostatně. Pozor si musíte dávat na velikost (délku) hadice, aby byla úměrně dlouhá velikosti bazénu. Pokud budete mít hadici kratší než je délka bazénu, bazénový vysavač nedokáže vyčistit celý bazén. Poloautomatické bazénové vysavače dokážou vyčistit dno, stěny i schodiště bazénu, což je jejich největší výhoda oproti vysavačům ručním.

 

Automatický bazénový vysavač

Automatické bazénové vysavače jsou pomyslným králem všech vysavačů do bazénu. Největší výhodou je jejich samostatnost a nezávislost. Automatické vysavače nejsou nijak závislé na filtrační systém, mohou být tedy v provozu, i když je zrovna bazénová filtrace vypnutá. Dokážou samostatně vyčistit dno, schodiště, stěny a dokonce i bazénovou linku. Tento typ můžete použít na veškeré tvary bazénu.

Aby byl dokonale vyčištěný celý bazén, je potřeba zvolit správnou délku kabelu. Kabel propojuje řídící jednotku bazénového vysavače se samotným vysavačem. Aby vysavač dokázal vyčistit celý bazén, musí obsahovat dostatečně dlouhý kabel. Nezapomeňte u výběru připočítat délku schodiště a výšku stěn. Automatické bazénové vysavače obsahují vlastní koš na nečistoty a dokážou fungovat zcela autonomně. Modernější a dražší modely se orientují díky umělé inteligenci, která zajistí že vysavač projede každé místo pouze jednou a tím vám ušetří náklady na čas a el. energii. Některé mají funkci “Lift System” pro snadné vyndání z bazénu a některé můžete ovládat přes mobilní telefon.

Vybrat si můžete z mnoha vysavačů do bazénu, od levných po dražší, od jednoduchých po složitější (co se funkcí týče). Doporučujeme vám například automatický bazénový vysavač Zodiac RA 6300iQ – Alpha.

Poradíme vám, jaký bazénový vysavač vybrat. Napište nám.