BAZÉNOVÝ VYSAVAČ SE POSTARÁ O VŽDY KŘIŠŤÁLOVOU VODU

 

Bazénový vysavač a jeho správná volba je zcela zásadní otázkou pro zajištění vždy čistého bazénu, jeho povrchu, stěn, schodiště i dna. Abyste se koupali v co nejkvalitnější vodě a předešli tvorbě řasy, je důležité pravidelně bazén čistit a vysávat. Čištění, tedy údržba bazénu, se doporučuje provádět alespoň 1-krát týdně, v závislosti na počasí, teplotách a okolních podmínkách. Ideální je vyčistit bazénový filtr, dno, schodiště, stěny i linku bazénu. Pro čištění bazénové linky je vhodné používat různé kartáče a speciální chemické přípravky, které můžete najít na našem e-shopu v sekci bazénové příslušenství. Skvělé a zaručené výsledky, při čištění bazénové linky, zajistí Magická houba na čištění, kterou lze rovněž použít pro čištění všech typů krytek, které v bazénu máte.

 

Pro dosažení co nejlepších výsledků vám ale pouze kartáče, síťky a bazénová chemie stačit nebudou. Abyste dokázali vyčistit dno, stěny a schodiště bazénu, je potřeba si pořídit vysavač do bazénu, který se postará o vše za vás. Bazénový vysavač dokáže přefiltrovat i ty nejjemnější nečistoty. Filtrační kapacita filtrů umístěných ve vysavačích do bazénů se většinou pohybuje od 60 do 200 mic., kdy čím vyšší číslo, tím jemnější nečistoty dokáže bazénový vysavač posbírat.

 

Vysavače do bazénu můžeme rozdělit do tří hlavních kategorií, které se liší obsluhou, funkcemi, výkonem a samozřejmě cenou. Tyto kategorie jsou:

    • ruční bazénový vysavač
    • poloautomatický bazénový vysavač
    • automatický bazénový vysavač
Vysavač do bazénu
Bazénový vysavač

Ruční bazénový vysavač

Ruční bazénové vysavače jsou nejlevnější variantou vysavačů do bazénu. Jsou velmi spolehlivé a stejně jako poloautomatické a automatické vysavače dokážou vyčistit velmi jemné nečistoty. Jejich největší nevýhoda spočívá v tom, že čištění bazénu musíme provádět ručně (samostatně). Ruční vysavače se napojují na filtrační systém bazénu a za pomocí teleskopické tyče vyčistíme celé dno bazénu. Další nevýhodou je obtížnější čištění schodiště a nemožnost čištění stěn bazénu. K Magiline bazénům automaticky dodáváme Magiline ruční vysavač pro pohodlné čištění bazénového dna. Bazénová filtrace je předem přichystaná pro napojení tohoto vysavače.

 

Poloautomatický bazénový vysavač

Poloautomatické bazénové vysavače propojují ruční a automatické vysavače do bazénu. Jejich funkčnost je převzata z ručních vysavačů, tedy připojují se na bazénový filtrační systém pomocí hadice, ovladatelnost je převzata z vysavačů automatických, tedy čistí bazén samostatně a nemusíme je nijak sami ovládat. Pozor si musíme dávat na velikost (délku) hadice, aby byla úměrně dlouhá velikosti bazénu tak, aby vysavač dokázal vyčistit celý bazén. Poloautomatické bazénové vysavače dokážou vyčistit dno, stěny i schodiště bazénu, což je jejich největší výhoda oproti vysavačům ručním.

 

Automatický bazénový vysavač

Automatické bazénové vysavače jsou pomyslným králem všech vysavačů do bazénu. Největší výhodou je jejich samostatnost a nezávislost. Automatické vysavače nejsou nijak závislé na filtrační systém, mohou být tedy v provozu, i když je zrovna bazénová filtrace vypnutá. Dokážou vyčistit dno, schodiště, stěny a dokonce i bazénovou linku a hodí se na veškeré tvary bazénu. Rozhodovat však bude velikost bazénu, každý bazénový vysavač má v popisu uvedenou délku kabelu, kterým je vysavač propojen s řídící jednotkou. Aby byl dokonale vyčištěný celý bazén, je potřeba zvolit správnou délku kabelu. Automatické bazénové vysavače obsahují vlastní koš na nečistoty a dokážou fungovat zcela autonomně. Modernější a dražší modely jsou řízeny umělou inteligencí, která zajistí že vysavač projede každé místo pouze jednou a šetří tak náklady na čas a el. energii. Některé mají funkci “Lift System” pro snadné vyndání z bazénu a některé se dají ovládat přes mobilní telefon. Na výběr je z mnoha vysavačů do bazénu, od levných po dražší, od jednoduchých po složitější (co se funkcí týče). Skvělou volbou je například automatický bazénový vysavač Zodiac RA 6300iQ – Alpha.