Zastřešení bazénu

Zastřešení bazénu přináší několik výhod

 

Pořízením zastřešení nebo rolety posunete funkci a využití vašeho bazénu na úplně jinou úroveň. Ve spojení s tepelným čerpadlem se můžete koupat za jakýchkoliv podmínek, dokonce i v zimě. Kromě designu a estetiky plní zastřešení bazénu rovněž další funkce, kterými jsou:

 

Bezpečnost

Díky zastřešení nehrozí, že do bazénu vejde někdo neoprávněně nebo do něj kdokoliv spadne. V případě vaší nepřítomnosti lze zastřešení jednoduše uzamknout a zabezpečit. V zimním období je bazén chráněn před velkým množstvím sněhu a dalšími nečistotami.

 

Prodloužení koupací sezóny

Zastřešení přirozeně ohřívá bazénovou vodu, a vy tak můžete bazén používat o několik měsíců déle – prodlužuje koupací sezónu až o 5 měsíců (3 měsíce na jaře a 2 na podzim). Zároveň zabraňuje úniku tepla z vody (zejména v noci) a udržuje tak vodu konstantní, bez potřeby ohřevu.

 

Úspora nákladů

Bazén je chráněn před spadem nečistot a hmyzu, díky čemu se významně usnadňuje jeho údržba. S čistotou souvisí i kvalita vody, která bude vyšší a minimalizuje se tak množství použitých chemikálií pro udržení kvality vody. Úspora tedy spočívá ve financích a času, který byste jinak u bazénu museli strávit, aby byl v perfektní kondici.

 

Komfort

Zastřešení vám přináší další obrovský požitek, a to koupání za nepříznivého počasí jako je déšť nebo vítr. Údržba zastřešení je velmi jednoduchá, oplachuje se za použití klasických mycích prostředků. Pro dokonalý komfort je možno využít také elektrický posun, kdy je posun jednotlivých segmentů ovládán automaticky elektrickým motorem.

Zastřešení bazénu
Bazénové zastřešení

Pro bazén jen to nejlepší – ALUKOV

 

Pro naše bazény spolupracujeme výhradně s největším dodavatelem zastřešení pro terasy a bazény, společností ALUKOV. Díky své produkci, která čítá přes 3 000 zastřešení ročně, se ALUKOV řadí mezi nejvýznamnější společnosti v daném oboru v celé Evropě. Jejich zastřešení jsou vyvážena do 40 zemí světa a patří mezi hlavní světové inovátory v oblasti technologií zastřešení bazénů.

 

Na výběr máte ze široké nabídky zastřešení, od nízkých až po vysoké, kulatých po hranaté, jednoduchých po kombinované. Třešničkou na pomyslném dortu je úplná zimní zahrada, kdy je zastřešení instalováno ke stěně domu – vzniká tak prostor pro bazén i posezení zároveň. Výběr závisí na mnoha aspektech, mezi které patří zejména velikost zahrady a bazénu, umístění, design a estetika, požadavek na kvalitu, využití a finanční náročnost.

 

Nízká zastřešení bazénu

Tato zastřešení jsou vhodná zejména pokud je pro vás důležitý vzhled vaší zahrady a nechcete si jej narušit zastřešením vysokým. V letních měsících můžete zastřešení plně otevřít, naopak v měsících, kdy je počasí nepříznivé, můžete plavat pod ním. Ovšem u extrémně nízkých zastřešení se z bezpečnostních důvodů nedoporučuje pod ním plavat

 

Středně vysoká zastřešení bazénu

Středně vysoká zastřešení kombinují vlastnosti nízkých a vysokých zastřešení. Jsou dostatečně nízká, aby zapadaly do konceptu zahrady, a zároveň dostatečně vysoká, aby se pod nimi (v bazénu) dalo komfortně pohybovat a plavat. Nedostatkem těchto zastřešení (nízkých i středních) je ovšem chybějící prostor pro posezení.

 

Vysoká zastřešení bazénu

Vysoké zastřešení se stává dominantou každé zahrady. Volbou vysokého zastřešení získáte všechny výhody, které vám zpříjemní pobyt u bazénu. Díky dostatečné výšce je možné se pohybovat po celém obvodu bazénu bez nutnosti odsunu zastřešení. Pohyblivé segmenty, se kterými lze hýbat do obou stran, vytvoří pomyslný “štít” proti větru a vy tak budete moct využít prostor pro posezení a relaxaci.

 

Kombinovaná zastřešení bazénu

V částech, kde není důležité mít zastřešení příliš vysoké, lze použít typ nižší a v části, která je vhodná k posezení jej zkombinovat se zastřešením vysokým.

Fotogalerie zastřešení bazénů