Zastřešení bazénu

Zastřešení bazénu

 

Pořízením zastřešení bazénu nebo zakrytí bazénu (formou bazénové rolety) posunete funkci a využití vašeho bazénu na úplně jinou úroveň. Ve spojení s tepelným čerpadlem se můžete koupat za jakýchkoliv podmínek, dokonce i v zimě. Kromě designu a estetiky bazénové zastřešení plní rovněž další funkce, kterými jsou bezpečnost, prodloužení koupací sezóny, úspora nákladů a komfort. Chcete-li tedy vytěžit z vašeho bazénu co nejvíce, ideálním řešením je bazén se zastřešením.

 

Bazénové zastřešení – bezpečnost

Díky bazénovému zastřešení nehrozí, že do bazénu vejde někdo neoprávněně nebo do něj kdokoliv spadne. V případě vaší nepřítomnosti lze bazénové zastřešení jednoduše uzamknout a zabezpečit. V zimním období je bazén chráněn před velkým množstvím sněhu a dalšími nečistotami.

 

Bazénové zastřešení –  prodloužení koupací sezóny

Bazénové zastřešení přirozeně ohřívá bazénovou vodu, a vy tak můžete bazén používat o několik měsíců déle – prodlužuje koupací sezónu až o 5 měsíců (3 měsíce na jaře a 2 na podzim). Zároveň zabraňuje úniku tepla z vody (zejména v noci) a udržuje tak vodu konstantní, bez potřeby dalšího ohřevu tepelným čerpadlem.

 

Bazénové zastřešení –  úspora nákladů

Bazén je chráněn před spadem nečistot a hmyzu, díky čemu se významně usnadňuje údržba bazénu. S čistotou souvisí i kvalita vody, která bude vyšší a minimalizuje se tak množství použité bazénové chemie pro udržení kvality vody. Úspora tedy spočívá ve financích a času, který byste jinak u bazénu museli strávit, aby byl v perfektní kondici.

 

Bazénové zastřešení –  komfort

Bazénové zastřešení vám přináší další obrovský požitek, a to koupání za nepříznivého počasí jako je déšť nebo vítr. Údržba zastřešení bazénu je velmi jednoduchá, oplachuje se za použití klasických mycích prostředků. Pro dokonalý komfort je možno využít také elektrický posun, kdy je posun jednotlivých segmentů ovládán automaticky elektrickým motorem.

 

Na základě výše uvedených informací vždy doporučujeme bazény do země zakrýt, ať už roletou, fólií nebo bazénovým zastřešením.

Zastřešení bazénu
Bazénové zastřešení

Bazénové zastřešení Alukov

 

Pro naše bazény spolupracujeme výhradně s největším dodavatelem bazénových zastřešení pro terasy a bazény, společností Alukov. Díky své produkci, která čítá přes 3 000 zastřešení ročně, se spol. Alukov řadí mezi nejvýznamnější společnosti v daném oboru v celé Evropě. Jejich zastřešení jsou vyvážena do 40 zemí světa a patří mezi hlavní světové inovátory v oblasti technologií zastřešení bazénů.

 

Na výběr máte ze široké nabídky zastřešení, od nízkých až po vysoké, kulatých po hranaté, jednoduchých po kombinované. Třešničkou na pomyslném dortu je úplná zimní zahrada, kdy je bazénové zastřešení instalováno ke stěně domu – vzniká tak prostor pro bazén i posezení zároveň. Výběr závisí na mnoha aspektech, jako např. velikost zahrady a bazénu, umístění, design a estetika, požadavek na kvalitu, využití a finanční možnosti.

 

Zastřešení bazénu – nízká

Tato bazénová zastřešení jsou vhodná zejména pokud je pro vás důležitý vzhled vaší zahrady a nechcete si jej narušit zastřešením vysokým. V letních měsících můžete zastřešení plně otevřít, naopak v měsících, kdy je počasí nepříznivé, můžete plavat pod ním. Ovšem u extrémně nízkých zastřešení bazénů se z bezpečnostních důvodů nedoporučuje pod ním plavat.

 

Zastřešení bazénu – středně vysoká

Středně vysoká zastřešení bazénů kombinují vlastnosti nízkých a vysokých zastřešení. Jsou dostatečně nízká, aby zapadaly do konceptu zahrady, a zároveň dostatečně vysoká, aby se pod nimi (v bazénu) dalo komfortně pohybovat a plavat. Nedostatkem těchto bazénových zastřešení (nízkých i středních) je ovšem chybějící prostor pro posezení.

 

Zastřešení bazénu – vysoká

Vysoké bazénové zastřešení se stává dominantou každé zahrady. Volbou vysokého zastřešení získáte všechny výhody, které vám zpříjemní pobyt u bazénu. Díky dostatečné výšce je možné se pohybovat po celém obvodu bazénu bez nutnosti odsunu zastřešení. Pohyblivé segmenty, se kterými lze hýbat do obou stran, vytvoří pomyslný “štít” proti větru a vy tak budete moct využít prostor pro posezení a relaxaci.

 

Zastřešení bazénu – kombinovaná

V částech, kde není důležité mít zastřešení bazénů příliš vysoké, lze použít typ nižší a v části, která je vhodná k posezení jej zkombinovat se zastřešením vysokým.

Zastřešení bazénu - fotogalerie