Zastřešení bazénu

Zastřešení bazénu

 

Pořízením zastřešení bazénu nebo zakrytí bazénu (formou bazénové rolety) posunete funkci a využití vašeho bazénu na úplně jinou úroveň. Ve spojení s tepelným čerpadlem se můžete koupat za jakýchkoliv podmínek, dokonce i v zimě. Kromě designu a estetiky bazénové zastřešení plní rovněž další funkce, kterými jsou bezpečnost, prodloužení koupací sezóny, úspora nákladů a komfort. Chcete-li tedy vytěžit z vašeho bazénu co nejvíce, ideálním řešením je bazénové zastřešení.

 

Zastřešení bazénu zvyšuje bezpečnost

Díky bazénovému zastřešení nehrozí, že do bazénu vejde někdo neoprávněně nebo do něj kdokoliv spadne. V případě vaší nepřítomnosti lze bazénové zastřešení jednoduše uzamknout a zabezpečit – nadstandardně lze vybavit bezpečnostním zamykáním a aretačním systémem čelních stěn. V zimním období je bazén chráněn před velkým množstvím sněhu a dalšími nečistotami.

 

Bazénové zastřešení prodlužuje koupací sezónu

Bazénové zastřešení přirozeně ohřívá bazénovou vodu, a vy tak můžete bazén používat o několik měsíců déle – prodlužuje koupací sezónu až o 5 měsíců (3 měsíce na jaře a 2 na podzim). Zároveň zabraňuje úniku tepla z vody (zejména v noci) a udržuje tak vodu konstantní, bez potřeby dalšího ohřevu tepelným čerpadlem. V podmínkách České republiky je posuvné zastřešení bazénu obzvlášť důležité.

 

Bazén se zastřešením spoří náklady

Bazén je chráněn před spadem nečistot a hmyzu, díky čemu se významně usnadňuje údržba bazénu. S čistotou souvisí i kvalita vody, která bude vyšší a minimalizuje se tak množství použité bazénové chemie. Úspora tedy spočívá ve financích a času, který byste jinak u bazénu museli strávit, aby byl v perfektní kondici.

 

Zastřešené bazény zvyšují komfort

Bazénové zastřešení vám přináší další obrovský požitek, a to koupání za nepříznivého počasí, jako je déšť nebo vítr. Nemusíte se ničeho obávat, posuvné zastřešení bazénu vás před tímto počasím dokonale ochrání. Ten pocit je úžasný, uvidíte sami. Teplá voda v bazénu, vy a koupání za dokonale uklidňující melodie dopadajících kapek na bazénové zastřešení, to je ten pravý relax.

Údržba bazénového zastřešení je velmi jednoduchá, oplachuje se za použití klasických mycích prostředků. Pro dokonalý komfort je možno využít také elektrický posun, kdy je posun jednotlivých segmentů ovládán automaticky elektrickým motorem. Na přání lze bazénové zastřešení vybavit několika madly navíc pro lepší manipulaci.

 

Na základě výše uvedených informací vždy doporučujeme bazény do země zakrýt, ať už roletou, fólií nebo bazénovým zastřešením. Zastřešení je důležitým bodem, který je potřeba před (nebo při) realizaci bazénu zvážit.

Zastřešení bazénu
Bazénové zastřešení

Alukov zastřešení bazénu

 

Pro naše bazény Magiline spolupracujeme výhradně s největším dodavatelem bazénových zastřešení pro terasy a bazény, společností Alukov. Díky své produkci, která čítá přes 3 000 zastřešení ročně, se spol. Alukov řadí mezi nejvýznamnější společnosti v daném oboru v celé Evropě. Jejich zastřešení jsou vyvážena do 40 zemí světa a patří mezi hlavní světové inovátory v oblasti technologií zastřešení bazénů.

 

Na výběr máte ze široké nabídky zastřešení, od nízkých až po vysoké, kulatých po hranaté, jednoduchých po kombinované. Třešničkou na pomyslném dortu je úplná zimní zahrada, kdy je bazénové zastřešení instalováno ke stěně domu – vzniká tak prostor pro bazén i posezení zároveň. Výběr závisí na mnoha aspektech, jako např. velikost zahrady a bazénu, umístění, design a estetika, požadavek na kvalitu, využití a finanční možnosti.

 

Nízké bazénové zastřešení

Nízká zastřešení bazénu jsou vhodná zejména pokud je pro vás důležitý vzhled vaší zahrady a nechcete si jej narušit zastřešením vysokým. V letních měsících můžete bazénové zastřešení plně otevřít, naopak v měsících, kdy je počasí nepříznivé, můžete plavat pod ním. Ovšem u extrémně nízkých zastřešení se z bezpečnostních důvodů pod nimi plavat nedoporučuje.

 

Středně vysoké bazénové zastřešení

Středně vysoká zastřešení bazénu kombinují vlastnosti nízkých a vysokých zastřešení. Jsou dostatečně nízká, aby zapadaly do konceptu zahrady, a zároveň dostatečně vysoká, aby se pod nimi (v bazénu) dalo komfortně pohybovat a plavat. Nedostatkem těchto bazénových zastřešení (nízkých i středních) je ovšem chybějící prostor pro posezení.

 

Vysoké bazénové zastřešení

Vysoké bazénové zastřešení se stává dominantou každé zahrady. Volbou vysokého zastřešení bazénu získáte všechny výhody, které vám váš pobyt u bazénu zpříjemní. Díky dostatečné výšce je možné se pohybovat po celém obvodu bazénu bez nutnosti odsunu zastřešení. Pohyblivé segmenty, se kterými lze hýbat do obou stran, vytvoří pomyslný “štít” proti větru a vy tak budete moct využít prostor pro posezení, relaxaci nebo třeba opalování.

 

Kombinované bazénové zastřešení

V části, kde není důležité mít posuvné zastřešení bazénu příliš vysoké, lze použít typ nižší a v části, která je vhodná k posezení jej lze zkombinovat se zastřešením vysokým. Výsledkem bude dvouúrovňové bazénové zastřešení, které spojí výhody všech výše uvedených typů do jednoho.

Pochozí zastřešení bazénu

Pochozí zastřešení bazénu promění váš bazén během několika okamžiků v plnohodnotnou terasu. Tento typ zastřešení se hodí zejména na místa, která jsou omezena prostorem. Kouzlo pochozího zastřešení spočívá v možnosti využití jednoho prostoru dvěma způsoby (bazén nebo terasa). Chcete se koupat? Odsuňte zastřešení a koupejte se… Chcete si jen tak posedět, strávit hezké chvíle s přáteli nebo rodinou na terase? Zatáhněte zastřešení, vytáhněte zahradní nábytek a hurá do toho… Kvalita a nosnost konstrukce pochozího zastřešení vám to dovolí. Jako opláštění konstrukce se používají dřevěné nebo dřevoplastové terasové prkna. Pochozí bazénové zastřešení se dá nadstandardně vybavit automatickým posunem.

 

Výbava bazénového zastřešení

  • profily – užší nebo širší v závislosti na typu bazénového zastřešení, několik barevných odstínů
  • kolejnice k zastřešení bazénu – na výběr více barevných možností i umístění (některé typy jsou pouze jednokolejnicové)
  • výplň zastřešení – kompaktní nebo komůrkový polykarbonát, různé barevné odstíny (čiré, kouřové a další), s UV stabilizací
  • čelní stěny zastřešení – pevné nebo demontovatelné, s možností vstupu do bazénu
  • těsnící profily EPDM v čelních stěnách
  • bezpečnostní zamykání – na jedné nebo na obou stranách, bezpečnostní aretace v čelních stěnách
  • vstup do bazénového zastřešení – jeden nebo více vstupů, boční nebo čelní
  • výklopná část v čelní stěně – pro zajištění lepšího odvětrávání
  • přídavná madla pro lepší manipulaci
  • obousměrný posun segmentů
  • možnost elektrického posunu bazénového zastřešení a další…
Zastřešení bazénu
Bazénové zastřešení - fotogalerie