PRŮBĚH REALIZACE BAZÉNŮ MAGILINE V 11 KROCÍCH

 

Uvažujete o pořízení bazénu a zajímá vás průběh realizace bazénu Magiline? V tom případě čtěte dále a seznamte se s jednoduchým postupem, který u realizace bazénu Magiline dodržujeme. V případě, že se nechcete o nic starat a byli byste nejraději, kdybychom vše vyřídili za vás, máme pro vás dobrou zprávu. Realizace bazénů Magiline provádíme na klíč, od výkopu až po napuštění. Poradíme vám s výběrem a specifikacemi bazénu, na klíč bazén postavíme, zrealizujeme okolní plochy, namontujeme bazénové zastřešení nebo roletové zakrytí bazénu a se vším vás seznámíme (nastavíme, vysvětlíme a ukážeme). Samozřejmostí je i následný servis a technická podpora.

 

Jaké kroky tedy realizace bazénu na klíč obsahuje?

  1. Výběr bazénu
  2. Výkopové práce
  3. Základové pásy
  4. Realizace bazénu – stavba konstrukce
  5. Betonáž bazénové konstrukce a dna
  6. Příprava technologie
  7. Obsyp bazénu a úprava okolí
  8. Pokládka obrubního kamene
  9. Příprava bazénu pro napouštění
  10. Instalace bazénové technologie
  11. Instalace bazénové fólie, napuštění a zprovoznění bazénu

 

Realizace bazénů Magiline ovšem těmito body nekončí. Jako nadstandardní bazénové příslušenství si k bazénu můžete pořídit tepelné čerpadlo, automatický vysavač, bazénovou roletu nebo zastřešení bazénu. Veškeré příslušenství k bazénům samozřejmě dodáváme a zajišťujeme jejich instalaci a zapojení. Pojďme si nyní podrobněji představit jednotlivé body realizace bazénu.

Realizace bazénu Magiline na klíč
Realizace bazénu

Realizace bazénu na klíč – první část

 

Výběr bazénu

Každá realizace bazénu Magiline začíná výběrem a specifikací samotného bazénu. Přeskočme to, že jste si vybrali bazén Magiline a pojďme rovnou k tomu, jaké máte možnosti. Magiline bazény disponují železobetonovou konstrukcí, která se skládá ze 33 cm širokých dílců, takže u realizace bazénu nemusíte brát ohled téměř na nic a velikost si můžete zvolit zcela libovolně. Kromě velikosti bazénu si dále můžete zvolit ze dvou výškových úrovní bazénové konstrukce – a to 1,2 nebo 1,5 m. Výsledná výška vody ovšem bude nižší, a to někde okolo 1,1, resp. 1,4 m (kvůli betonu na dně bazénu).

Jakmile máte jasno v těchto dvou základních bodech, následně si můžete vybrat tvar a umístění schodiště a další bazénové příslušenství, jako např. protiproud do bazénu, osvětlení, úpravu vody, inteligentní ovládání, ohřev vody a zakrytí bazénu. Pokud má být vaše realizace bazénu na klíč opravdu na klíč, je potřeba se ještě dohodnout na okolních plochách (obsyp bazénu, příprava betonové desky a pokládka finální dlažby). Všechny tyto práce pro vás rádi uděláme.

 

Výkopové práce

Jakmile máme bazén vyspecifikovaný, včetně veškerého příslušenství, může se vaše realizace bazénu přesunout k samotné realizaci. Ta začíná prvotním zaměřením bazénu a výkopovými pracemi.

 

Základové pásy

Po úspěšném vykopání díry pro bazén následuje betonáž základových pásů pod bazénovou konstrukci. Ty slouží pro jednodušší postavení a vyrovnání bazénové konstrukce.

Realizace bazénu – stavba konstrukce

V dalším kroku na řadu přichází stavba bazénu. Jednotlivé prvky bazénové konstrukce, včetně technologických dílů (bazénová filtrace, protiproud, osvětlení bazénu aj.), se sestaví a provážou železem. Do stěn se vkládají železné pruty a na dno se pokládají kari sítě. Stěny se dnem se následně propojí dalším železem, aby po betonáži vznikl pevný monolit. V neposlední řadě se finálně srovnají stěny bazénu, aby byly co nejrovnější.

 

Betonáž bazénové konstrukce a dna

Před samotnou betonáží se na filtraci bazénu nalepí vodní hadice, zkontroluje se pevnost všech spojů bazénové konstrukce a naposledy se ověří, že jsou stěny bazénu rovné. Jakmile je vše připraveno, může začít betonáž bazénu. Ta se provádí příslušnou technikou a betonuje se následující:

  • bazénová konstrukce (stěny bazénu)
  • bazénové schodiště
  • dno bazénu
  • napojení vodních hadic na bazénovou filtraci

 

Takto zhotovený bazén je maximálně pevný, odolný proti různým trhlinám či prasklinám a je samonosný. Bazén není třeba nijak dále podpírat.

Realizace bazénů Magiline
Realizace bazénu na klíč

Realizace bazénu na klíč – druhá část

 

Příprava technologie

Po betonáži vyžaduje realizace bazénu malou pauzu pro vyzrání betonu. Tato technologická pauza se dá využít pro přípravu budoucího místa technologie (plot, garáž, technická místnost nebo nově vytvořené místo). Na toto místo musíme dotáhnout vodní hadice napojené na bazénovou filtraci a elektrické kabely od jednotlivých prvků v bazénu (filtrace, protiproud, osvětlení, roleta a další…).

 

Obsyp bazénu a úprava okolí

Po technologické pauze můžeme začít s okolními pracemi. Nesmíme s těmito pracemi ovšem začít příliš brzy, je důležité technologickou přestávku dodržet, aby byla bazénová konstrukce co nejpevnější. Pro obsyp bazénu můžeme použít hlínu, kterou jsme museli pro bazén vykopat. Vodní hadice zasypeme pískem. Pro vrchní vrstvu použijeme kamenivo, vytvoříme bednění a připravíme betonovou desku pro následnou pokládku dlažby. I tyto práce jsou samozřejmě součástí realizace bazénu na klíč.

 

Pokládka obrubního kamene

Po další technologické pauze přichází na řadu pokládka dlažby. Nejprve položíme obrubní kámen na vrchní část bazénové konstrukce a následně pokračujeme v pokládce dlažby na připravenou betonovou desku.

Příprava bazénu pro napouštění

Teď už se naše realizace venkovního bazénu pomalu chýlí ke konci. Před napuštěním bazénu je třeba ovšem ještě udělat pár věcí. Nejprve musíme vybrousit a dokonale vyhladit dno bazénu, aby byl pohyb po něm co možná nejkomfortnější.

 

Instalace bazénové technologie

V dalším kroku se vrhneme na bazénovou technologii. Místo pro instalaci bazénové technologie už máme připravené a nyní jen potřebujeme vše namontovat, propojit a zapojit. Ze strany klienta musí být připraven kabel pro hlavní el. přívod a internetový kabel. Bazény Magiline se ovládají přes mobilní aplikaci, takže přístup k internetu je nutnost.

 

Instalace bazénové fólie, napuštění a zprovoznění bazénu

V posledních krocích realizace bazénu je třeba bazén důkladně vyčistit, aplikovat měkké podložky na stěny, schodiště a dno bazénu, natáhnout bazénovou fólii a můžeme začít napouštět vodu. Předtím se ovšem ujistíme, že je fólie dokonale usazená. Zatímco se bazén napouští vodou, vytvoříme otvory pro technologické prvky a nasadíme designové krytky. Jakmile je bazén napuštěný a práce jsou hotové, náš technik nastaví veškeré hodnoty, aktivuje úpravu vody, zapne bazénovou filtraci, se vším vás seznámí a bazén vám předá.

 

A odteď už je to na vás… Nebojte se ovšem, nebudete v tom sami. Technická podpora, následný servis a pravidelné kontroly jsou samozřejmostí. A tomuto my říkáme realizace bazénu na klíč. Tak co, jdete do toho s námi?

Realizace venkovních bazénů
Podívejte se, jak může vypadat i vaše realizace bazénu
Pro více informací nás neváhejte kontaktovat