VÝMĚNA BAZÉNOVÉ FÓLIE ZNOVU ROZZÁŘÍ VÁŠ BAZÉN

 

Výměna bazénové fólie nemine nikoho. Tak jako jiné materiály, i bazénová fólie má své limity. A těchto limitů dosáhne dříve či později každý, kdo fóliový bazén vlastní. U klasických bazénů se uvádí, že životnost bazénové fólie je okolo 6 let. Fólie v bazénu Magiline vydrží klidně 10 a více let. A to už je pěkně dlouhá doba. Nicméně ani u bazénů Magiline se výměně bazénové fólie nevyhnete. Životnost fólie ovlivňuje spousta faktorů, které na ní v průběhu let působí.

 

Faktory, které ovlivňují životnost bazénové fólie:

  1. Kvalitativní stupeň – fólie, které používáme do bazénů Magiline se vyrábí ve třech stupních (Classic, Celsius a Premium). Čím vyšší stupeň, tím vyšší kvalita, odolnost a trvanlivost. Kvalitativní stupeň fólie výrazně ovlivňuje následující faktory a jejich působení na fólii.
  2. Bazénová chemie – špatné používání bazénové chemie dokáže životnost fólie razantně snížit (v krajních případech dojde k úplnému zničení a je nutná výměna bazénové fólie). Nesprávné hodnoty pH a chlóru mohou způsobit změnu barvy, popraskání, tvorbu děr, natažení a zvrásnění fólie.
  3. UV zářenínadměrné UV záření způsobuje v průběhu let křehnutí fólie a změnu barvy.
  4. Mráz – životnost fólie ovlivňuje také mráz. Ideální je tedy mít bazén v zimních měsících zakrytý (např. bazénovým zastřešením).
  5. Mechanické poškození – častým důvodem k výměně bazénové fólie je mechanické poškození (vznik trhliny). Malá díra se dá opravit, velká nikoliv.
  6. Design a estetika – tento faktor je výsledkem všech předchozích. Jakmile fólie doslouží, přichází na řadu její výměna. Nová fólie vám ze starého bazénu udělá nový. A znovu krásný.

 

Všechny výše uvedené body můžete ovlivnit, a tím si zajistit co možná nejdelší životnost fólie ve vašem bazénu. Nejčastějším a nejdůležitějším bodem je ovšem správné dávkování bazénové chemie. Hlídejte vodu v bazénu, vyplatí se to! Pokud chcete starosti o váš bazén snížit na minimum, mrkněte se na naše inteligentní ovládání bazénu iMAGI-X, které lze nainstalovat i na starší bazény. Spravujte váš bazén přes mobil. A nyní se pojďme podívat na to, jak výměna bazénové fólie u bazénů Magiline probíhá. Nemusíte mít strach, my všechno zařídíme a vy máte za 2 dny bazén jako nový.

Bazénová fólie - výměna

Výměna bazénové fólie u bazénů Magiline v 15 krocích

 

Dejme tomu, že jste v situaci, kdy reálně uvažujete o výměně bazénové fólie ve vašem bazénu. Určitě si pokládáte následující otázky:

 

  1. Kdy je nejvhodnější doba na výměnu fólie v bazénu?
  2. Jak dlouho to bude trvat?
  3. Co pro to musím udělat?
  4. Kolik mě to bude stát?

 

Odpovědi na všechny tyto otázky jsou jednoduché. Nejvhodnější doba je, pokud to situace dovolí, na jaře. Zajistíte si tak, že budete mít bazén nachystaný na novou sezónu. Trvat to bude krátce – pouze 2 dny a bazén máte jako nový. Udělat pro to musíte jediné – ozvat se nám. O zbytek se už postaráme my. A cena? Není nic lehčího než požádat o nezávaznou nabídku, kterou vám rádi zpracujeme. Můžete využít kontaktní formulář pod článkem – vyplňte jej a my se vám ozveme.

Výměna fólie krok za krokem:

  1. Výběr a objednání nové fólie
  2. Dodávka fólie a příjezd techniků
  3. Vypnutí a odpojení bazénu
  4. Vyčerpání vody a demontáž designových krytů
  5. Demontáž staré fólie
  6. Demontáž mirelonu a geotextilie
  7. Vyčištění bazénu, kontrola dna a případná oprava
  8. Instalace nového mirelonu na stěny a schodiště bazénu
  9. Instalace nové geotextilie na dno bazénu
  10. Uchycení a vyrovnání nové fólie a montáž rámů (včetně nových těsnění a šroubů pro filtraci, světlo apod.)
  11. Opětovná montáž designových krytů na své místa (filtrace, protiproud, osvětlení aj.)
  12. Instalace krycí lišty mezi fólii a obrubní kámen
  13. Napuštění bazénu vodou
  14. Opětovné zprovoznění bazénu (včetně nastavení veškerých hodnot)
  15. Předání hotového díla zákazníkovi

 

Tímto je výměna bazénové fólie hotová. Pokud byste chtěli renovaci bazénu větší, můžete také uvažovat o výměně obrubního kamene (případně celé dlažby) nebo upgradu bazénové technologie za novější a výkonnější.

 

Máte zájem o nezávaznou nabídku? Napište nám přes formulář níže a my se vám ozveme.

Výměna fólie Magiline

POKUD MÁTE ZÁJEM O VÝMĚNU FÓLIE VE VAŠEM BAZÉNU MAGILINE, JE POTŘEBA VŠE ŘEŠIT S PŘEDSTIHEM. ABY SE VŠE PŘIPRAVILO, NACHYSTALO A VÝMĚNA PROBĚHLA NA JAŘE, JE IDEÁLNÍ VŠE ZAČÍT ŘEŠIT V ZIMĚ.

Mám zájem o výměnu bazénové fólie