BAZÉNY NA MÍRU, BAZÉNY PODLE VAŠICH PŘEDSTAV

 

Co si máte představit pod pojmem bazény na míru? Jedná se o takové bazény, které si můžete přizpůsobit přesně na míru vašim požadavkům. Setkat se můžete také s pojmem bazény na klíč, jak se bazény na míru jinak nazývají. Jak už sám název napovídá, společnosti tyto bazény realizují na míru (bazény na klíč) každému zákazníkovi. Opačným případem jsou předem sestavené sety bazénů, které se prodávají jako hotové komplety. U těch si toho ale moc nezměníte. Bazény na míru mají obrovskou výhodu, která spočívá právě ve zmíněné personalizaci. Nejlepším řešením pořízení bazénu je právě možnost libovolných změn, úprav a nastavení všech parametrů tak, aby bazén na míru splňoval veškeré požadované kritéria každého zákazníka. Co všechno si tedy zákazník může u bazénu na míru přizpůsobit? Pojďme se na to podívat.

 

Co všechno můžeme u bazénu na míru přizpůsobit?

 

Aby se opravdu jednalo o bazény na míru, odpověď na tuto otázku by měla být VŠECHNO. Bazény na míru se přizpůsobí opravdu všem vašim požadavkům a zaručí vám, že výsledné dílo bude váš vysněný bazén. Žádné předem připravené bazénové komplety, konstrukce nebo vany. Bazény na míru můžete přizpůsobit přesně dle charakteru vaší zahrady – umístění, tvar, velikost i hloubku. Výhodou bazénu na míru je fakt, že se většinou skládají z různých dílců, takže lze jednoduše měnit jejich rozměr a vy tak nejste vázání přesnými mírami. Na výběr máte také z pestré nabídky schodišť, u kterých můžete měnit jejich velikost, tvar i jejich umístění. Pomyslným vrcholem je vybavit bazén na míru schodištěm, které si sami navrhnete.

 

Kromě těchto konstrukčních záležitostí obsahují bazény na míru spoustu dalšího bazénového příslušenství, které z každého bazénu vytváří jedinečnou záležitost. Neplaťte za věci, které nechcete a nevyužijete. Vybavte si svůj bazén pouze tím, co pro vás bude mít význam a přínos. Mezi bazénové příslušenství, kterým lze bazén na míru vybavit, patří: bazénová filtrace, protiproud do bazénu, osvětlení, masážní trysky, automatické dávkovače, inteligentní ovládání bazénu, bazénový vysavač, ohřev vody v bazénu a další. Vytvořte si svůj vlastní bazén na míru!

Bazény na míru
Bazény na míru Magiline

Podle čeho bazény na míru vybírat?

 

Nejdůležitějším bodem u výběru bazénu na míru pro vás určitě bude výběr správné firmy, která bude váš bazén na míru realizovat. Od toho se bude odvíjet vše další… Pro začátek si zjistěte, zda vámi vybraná společnost opravdu realizuje bazény na míru (bazény na klíč). Realizace bazénu na míru by měla probíhat od A po Z, jinými slovy od výkopu až po napuštění (samozřejmostí je i následný servis). Nabídka by tedy měla obsahovat vše – samostatný bazén, nadstandardní příslušenství a také veškeré práce spojené s realizací bazénu na míru. Při rozhodování by vám určitě mohlo pomoci navštívení některého ze zákazníků dané firmy a prohlídka již hotové realizace. Jakmile máte vybraného dodavatele vašeho budoucího bazénu na míru, zaměřte se na následující body, které vám pomohou při rozhodování a sestavení vašeho bazénu na míru.

 

Konstrukce

Konstrukce je pro každý bazén stěžejní. Některé bazény na míru lze vyrobit i jako plastové nebo skořepinové vany, ovšem tohle řešení vám nedoporučujeme. Aby kvalita a trvanlivost vašeho bazénu byla co nejvyšší, doporučujeme vám rozhodně železobetonový bazén na míru. Konstrukce se postaví z různých dílů, prováže železem a následně se zabetonuje.

 

Typ bazénu na míru

Bazény na míru se mohou realizovat jako vnitřní bazény na míru, zahradní bazény na míru, zapuštěné bazény na míru nebo nadzemní bazény na míru. Poslední variantu kvůli kvality a komfortu nedoporučujeme.

Umístění

Důležité je, abyste pro váš bazén na míru zvolili takové místo, které je během dne co nejvíce osluněné. Tím si prodloužíte koupací sezónu a u bazénu vám bude mnohem příjemněji.

 

Velikost

Velikost bazénu doporučujeme konzultovat s bazénovým specialistou. U výběru velikosti záleží na mnoha faktorech, jako např. velikost zahrady a využití bazénu.

 

Tvar

Tvar bazénu souvisí, stejně jako jeho velikost, s charakterem zahrady. Z důvodů jednodušší realizace, údržby a snížení nákladů na zakrytí bazénu (bazénové zastřešení) jsou moderní bazény obdélníkové. 

 

Nadstandardní bazénové příslušenství

Bazénové příslušenství je důležité pro každý bazén. Díky tomuto příslušenství z vašeho bazénu dostanete maximum (u údržby minimum). Prověřte si, že vám dodavatelská firma dodá veškeré potřebné příslušenství (filtrace, protiproud, osvětlení, automatické dávkovače, inteligentní systémy, bazénový vysavač, ohřev vody, zastřešení bazénu aj.).

Bazén na míru
Bazény na klíč Magiline

Průběh realizace

Jak jsme již uvedli výše, realizace bazénu na míru by měla probíhat na klíč, tzn. od výkopu až po napuštění. Včetně veškerých prací. Ověřte si tedy, zda nabídka na bazén obsahuje všechny práce – výkopové, stavební, montážní a další. Mrkněte se na článek stavba bazénu a zjistěte, jak bazény stavíme my.

 

Servis a údržba

Bez následného servisu a údržby by to nešlo. Bazén je potřeba na zimu zazimovat a na jaře zase zprovoznit (odzimovat). Tyto úkony, mimo jiných, by měl provádět bazénový specialista, který za vše ručí. Objednat si můžete také pravidelný servis bazénu, jeho kontrolu, pravidelné čištění bazénu a další práce.

 

Bazény na míru Magiline

 

A to nejlepší na konec. Svěřte váš bazén do našich rukou a hned máte o starost méně. Realizujeme bazény na klíč přesně podle vašich přání a požadavků. A všechny výše uvedené body (rady a tipy)? Předem splněny. Opravdu. Bazény Magiline disponují opravdu velmi kvalitní konstrukcí, která se skládá z 33 cm širokého polypropylenového bednění, které armujeme železem a následně, včetně dna, betonujeme. Tím vzniká nadstandardně kvalitní monolit. Bazény Magiline se tak hodí do interiéru i do všech typů zahrad. Překážkou není ani svahovitá zahrada. K bazénům Magiline vám dodáme to nejlepší příslušenství. A bazénové schodiště? Naše nabídka je pestrá. A v případě, že si nevyberete, vám bazénové schodiště postavíme na míru. K bazénům Magiline dodáváme také bazénové rolety a zastřešení bazénu od spol. Alukov. Samozřejmostí je i následný servis a pravidelná údržba. No prostě kompletní záležitost, bazény na míru realizujeme opravdu na klíč, od výkopu až po napuštění. Nezapomeňte ovšem řešit vše s dostatečným předstihem – nejlepší čas na pořízení bazénu je totiž podzim.

Bazen na miru
Bazeny na miru
Chcete bazény na míru Magiline více představit? Rádi vám zašleme katalog.